خانم جعفری: منتظران صبح وصال، شب فراق را بيدارند

خانم جعفري از اساتيد حوز‌ه‌هاي علميه خواهران روز پنجشنبه در مراسمي به مناسبت ميلاد امام زمان ـ عج ـ در جمع طلاب و بانوان شهر قم با اشاره به فضيلت شب نيمه شعبان گفت: شب زنده‌داري اين شب نمادي ظاهري از تصفيه است و مراد باطني اين است كه منتظران صبح وصال از خطرات شب فراق نمي‌خوابند.

اين استاد حوزه علميه خواهران در بخش ديگري از سخنانش علاوه بر تبيين اهميت شب نيمه شعبان بر عمق بخشيدن به احساسات مذهبي اشاره كرد و گفت: اگر امشب، شب دلدادگي است، فردا روز سردادگي است، امشب بخواهيم كه جزو منتظرين ظهور حضرتش باشيم.
مجلس جشن نيمه شعبان در حسينيه جامعه‌الزهرا ـ س ـ با حضور طلاب و بانوان علاقمند شهر قم برگزار شد. در اين جلسه خانم جعفري، استاد حوزه علميه خواهران با بيان اينكه براي شناختن امام زمان ـ ع ـ، شناختن دشمنان در رأس آن، يهود لازم است، گفت: جريانات عراق و خاورميانه بزرگ از نشانه‌هاي ظهور حضرت است.
وي به وجود پديده‌اي با عنوان مسيحيت صهيونيستي اشاره و بيان كرد: نقشه خراب كردن عتبات عاليات در كتاب‌هاي آنها وجود دارد و از هم اكنون خريد و فروش اراضي اطراف مسجد كوفه و همچنين اراضي تركيه و مصر آغاز شده است.
وي با اشاره به اين كه انديشه يهود درباره ظهور منجي با تمام اديان متفاوت است افزود: يهود از آنجا كه اعتقاد دارد منجي عالم، منجي يهود است و نه منجي بشريت، در جهت زمينه‌سازي ظهور منجي، اقدام به كشتار غير يهوديان مي‌كند.
استاد حوزه علميه خواهران با اشاره به اين كه از نشانه‌هاي عصر ظهور، تحولي سريع در افكار و آراي اقتصادي و سياسي بشر و بالا رفتن قدرت درك عمومي است، تأكيد كرد: در سرعت، خطا، خطر است و براي اصلاح و تربيت نفس فرصت زيادي نيست. از اينجا مفهوم غربال شدن عصر غيبت آشكار مي‌شود.
خانم جعفري گفت: اگرچه جهان آبستن حوادث تلخ و تند تاريخ است اما بارداري نرجس خاتون در اين شب جهان را آبستن حادثه‌اي ديگر كرد كه موجب تولد موعود كعبه از نسل مولود كعبه گرديد.
خانم جعفري در پايان به اهميت تحول فردي و بويژه در زندگي بانوان جامعه اشاره كرد و گفت: بايد بتوانيم اعمالمان را دايره‌اي قرار دهيم كه مركز آن ولايت امامان باشد تا از هر جاي آن خطي بكشيم به ولايت ايشان برسيم.

/ 0 نظر / 8 بازدید