بزرگداشت ايام فاطميه فضاي انتخابات را معطر كرد

آيت الله جوادي آملي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته قم، ضمن تأكيد و دعوت مردم براي شركت در دور دوم انتخابات رياست‌جمهوري يادآور شد: بزرگداشت ايام فاطميه فضاهاي سياسي و اجتماعي از جمله انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري را معطر كرد.
استاد حوزه علميه قم افزود: نبايد اجازه داد فضاي انتخابات اين ايام را كمرنگ سازد، زيرا از همين ايام مي‌توان براي برخورد با مسايل سياسي و اجتماعي درس گرفت.
وي با اشاره به مظلوميت شهيد بهشتي و ايراد برخي تهمت‌ها به اين شهيد بزرگوار اظهار داشت: ما در اين ايام از مكتب حضرت فاطمه زهرا ـ س ـ ياد مي‌گيريم كه تخريب، غيبت و دروغ حرام است، از اين رو نبايد براي رسيدن به مقصد و انتخاب نامزد مورد نظر، نامزد ديگر را تخريب نماييم.
امام جمعه قم آيت آلله جوادي آملي در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: طبق سخن امام حسين ـ ع ـ هدف هيچ‌گاه وسيله را توجيه نمي‌كند، بنابراين نمي‌توان از راه انجام گناه به طرفداري از فلان نامزد پرداخت.
آيت‌الله جوادي آملي اضافه كرد: بايد بدانيم گناه تيشه‌اي به ريشه درخت دين است و علما در اين ايام بايد با وعظ‌هاي خود به تحليل و تبيين اين مساله براي مردم بپردازند.
وي اظهار داشت: اميدواريم آنچه خير است از صندوق درآيد و با اين نگرش انتخابات را با هدف حفظ نظام بدانيم.
امام جمعه قم با اشاره به اينكه كشور ما نه با تبليغات بلكه با خون بدست آمده است، حفظ و حراست از نظام اسلامي را وظيفه‌اي مهم و خطير دانست.

 

/ 0 نظر / 23 بازدید