اسماء الهی در دو مرحله نگاشته می شوند

معاون آموزشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این که چهارمین همایش ملی نگارش 1001 بسم الله و اسماءالحسنی در دو مرحله برگزار می شود ، گفت : مرحله اول 18 آبان ماه و مرحله دوم نیز 20 آبان ماه خواهد بود .

به گزارش خبرنگار گروه دین و اندیشه خبرگزاری "مهر"، دکتر هادی بهرامی معاون آموزشی حوزه هنری افزود :  با توجه به این که حوزه هنری وسیع ترین شبکه آموزشی را در اختیار دارد ،  ارتقاء روح معنویت و تدبر در دین و اعتلای فرهنگ اسلامی از جمله  فعالیت ها و اهداف این حوزه است .

وی تولید آثار ماندگار در بخش فرهنگ و هنر و همچنین تولید آثاری مرتبط با ارزشها ی معنوی را از دستاوردهای فعالیت های حوزه هنری اعلام کرد و گفت : در همین راستا ، امسال نیز چهارمین همایش ملی نگارش هزار ویک بسم الله و اسماءالحسنی ، از سوی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می شود .

بهرامی با اشاره به این که برنامه امسال تنها به یک اجرای هنری ختم نمی شود گفت : علاوه بر خلق آثار هنری متنوع و متعدد ، طبق دستورالعملی که در اختیار مراکز آموزشی قرار گرفته ، تفکر در مورد اسماء الهی ، کسب اطلاعات و توسعه معرفت در مورد اسامی الهی نیز در دستور کار بوده و زمینه مطالعات و تولید آثارنیز فراهم شده است .

معاون آموزشی حوزه هنری در ادامه به استقبال بسیاری که در سالهای گذشته از همایش نگارش هزار و یک بسم الله واسماء الحسنی شده است  اشاره و با اعلام این که به دلیل محدودیت مکانی، برنامه امسال در دو بخش برگزار می شود  گفت : بخش اول 18 آبان ماه برگزار می شود که طی آن علاقمندان درون مراکز آثار خود را خلق و ارائه می کنند ، آثار در مراکز داوری شده و برگزیده ها برای شرکت در مرحله دوم انتخاب می شود ، در مرحله بعد ، که 20 آبان ماه خواهد شد برگزیده ها در حوزه هنری به رقابت نهایی می پردازند.

وی خط در گرافیک ، خط در نقاشی ، خوشنویسی و آثار حجمی را از موارد مسابقه اعلام کرد و گفت : امسال در بخش هایی چون نقاشی و گرافیک هم آثار ارائه شده به صورت غیر رسمی پذیرفته می شوند و در صورتی که نتیجه قابل قبول باشد ، از سال آینده در بخش مسابقه گنجانده می شوند .

بهرامی نمایش آثار در قالب نمایش و انتشار آنها به صورت مجموعه کتاب را از برنامه های بعدی همایش و پس از انتخاب  آثار برگزیده اعلام کرد .

معاون آموزشی حوزه هنری گفت: همایش امسال در چهار بخش هنرجویی و دانشجویی ، آزاد و جنبی ، برگزار می شود ، که در بخش آزاد 10 برگزیده ، در بخش جنبی 4 برگزیده و در بخش هنرچویی و دانشجویی نیز در هر یک و با توجه به سبک های جداگانه ، در هر سبک 3 اثر به عنوان برگزیده معرفی می شوند .

گفتنی است نام هزارویک بسم الله و اسماءالحسنی ، با توجه به نام های متعدد خداوند متعال که در ادعیه مختلف آمده ، انتخاب شده است .

/ 0 نظر / 9 بازدید