حجت الاسلام و المسلمين قرائتي: مبلغ بايد فقيه هنرمند باشد

حجت الاسلام محسن قرائتي كه در مراسم پاياني سلسله نشستهاي توجيهي مبلغان دفتر تبليغات اسلامي سخن مي‌گفت، اظهار داشت: تبليغ هم يك هنر است و هم فقه. فقه است چون كسي كه مي‌خواهد تبليغ كند بايد اسلام‌شناس باشد و هنر است چون بايد از روشها و راههاي مختلف و آميخته با لطافت بهره گيرد.
وي در ادامه از مبلغان خواست تا در فعاليتهاي خود قرآن را محور قرار داده و خاطر نشان ساخت: در تبليغات از قرآن استفاده كنيد؛ مي‌خواهيد موعظه كنيد، استدلال كنيد، تاريخ بگوييد، داستان بگوييد، سيره پيامبر ـ ص ـ بگوييد، همه را از قرآن بگوييد.
مسئول ستاد اقامه نماز كشور از مسئولان دفتر تبليغات اسلامي خواست براي گسترش فرهنگ قرآني و تفسير قرآن هر سال در كنار جشن فارغ‌التحصيلان، جشن فارغ‌المفسران را نيز برگزار كنند.
حجت الاسلام قرائتي تبليغ براي جوانان را داراي ويژگيهاي خاص برشمرد و تصريح كرد: با جوانان خطايي صحبت نكنيد. علت اينكه ما كارمان پيش نمي‌رود اين است كه اميرالمؤمنين ـ ع ـ نيز در مسجد كوفه در مناجات خود فرمودند كه «ما خط كوفي را احيا مي‌كنيم» ما هم فقط علوم قرآن را فرا مي‌گيريم نه خود قرآن را.
وي بهترين راه تبليغ را چهره به چهره ارزيابي و يادآور شد: شما مبلغان در كلاسهايتان ارتباطات چهره به چهره ايجاد كنيد؛ زيرا خيلي تأثير دارد و در ضمن آن از ابراز محبت و عاطفه هم بهره بگيريد.

/ 0 نظر / 2 بازدید