حوزه‌ها و روحانيت در ايثار و جانبازي پيش‌قدم هستند

حجت الاسلام رفعتي پنجشنبه در گردهمايي طلاب جانباز حوزه علميه قم در مدرسه دارالشفا با بيان اين مطلب كه آمار شهدا و جانبازان روحانيت نسبت به ديگر صنوف جامعه بيشتر است آنها را پيش‌قدم در ايثار و جانبازي معرفي كرد.
به گزارش خبرنگار رسا، مسئول امور ايثارگران حوزه علميه قم در اين مراسم كه آيت الله نوري همداني، حجت الاسلام حسيني بوشهري و جمع كثيري از خانواده‌هاي شهدا و جانبازان روحاني حضور داشتند، گفت: انسان براي رسيدن به كمال در امتداد وجودش از عالم طبيعت حركت مي‌كند و به عالم ملكوت مي‌رسد و حتي برتر از آن به عالم جبروت مي‌رسد و همه اينها با گذشت از خود و ماديات است.
وي ادامه داد: راهي را كه جانباز طي مي‌كند راه كمال معنوي است. زيرا جانباز براي رسيدن به اين مقام معنوي از سرمايه وجودي و اعضاي بدن خود هزينه مي‌كند و وقتي كه سرمايه خود را در اين راه هديه مي‌كند يعني اموال دنيوي و ماديات براي او معني ندارد و از عالم طبيعت عبور كرده است و روبه سوي ملكوت نهاده است.
حجت الاسلام رفعتي خاطر نشان كرد: اگر انسان آنچه را دارد در راه معنويت بگذارد راه رستگاري را پيموده است و جانباز اين راه را به خوبي شناخته و در بهبود آن گام بلندي برداشته است. از اين رو حانباز مقصد و مقصودش وجهه الهي دارد و به دنبال اميال دنيوي نيست. اگر به دنبال اميال دنيوي بود از شيرين‌ترين موجودي خود كه همان اعضاي بدنش باشد، هزينه نمي‌كرد و اين خود نشانگر آن است كه هدف و‌ آرمانش الهي است و جانباز قبل از اينكه به اين مقام برسد قله ايثار را فتح كرده است.
وي افزود: بحمدالله حوزه و روحانيت در ايثارگري و جانبازي نسبت به ديگر اصناف جامعه از آمار و ارقام بالاتري برخوردار است به طوري كه داراي 2273 جانباز و 2400 شهيد مي‌باشد و حوزه اين افتخار را دارد كه در ايثار و جانبازي پيش‌قدم است.

/ 0 نظر / 11 بازدید