نتايج دومين نظرسنجي در بين طلاب حوزه علميه‌ قم

براساس نتايج دومين نظرسنجي هفته‌نامه «پرتو سخن» كه در تاريخ 4 خرداد 84 در بين طلاب حوزه علميه قم انجام شد، احمدي‌نژاد، هاشمي و لاريجاني به ترتيب در جايگاه يكم تا سوم قرار دارند.
به گزارش خبرگزاری حوزويان به نقل از رسا، هفته نامه پرتو سخن، وابسته به مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني ـ‌ ره ـ قم که تحت اشراف آيت الله مصباح يزدی اداره می‌شود، دومين نظرسنجي خود را درباره انتخابات رياست جمهوري آينده، چهارم خرداد 84 در ده مركز و مدرسه علميه اين شهر انجام داد. در اين نظرسنجي از ميان 655 نفر كه مورد پرسش قرار گرفته‌اند به ترتيب 04/34 به احمدي نژاد، 07/21 به هاشمي رفسنجاني،‌ 09/8 به لاريجاني، 37/1 درصد به قاليباف راي دادند و ساير نامزدها نيز از آراي پايين‌تري برخوردار بودند.
طبق اين گزارش گزينه دوم حوزويان نيز به ترتيب احمدي نژاد با 54/19 درصد، هاشمي رفسنجاني با 82/12 درصد و‌ لاريجاني با 06/12 درصد بودند.
طلاب حوزه علميه قم در پاسخ به اين پرسش كه به كدام يك از نامزدها به طور قطع راي نخواهيد داد، اين افراد را انتخاب كردند: معين 86/57 درصد، كروبي 38/30 درصد و هاشمي 42/15 درصد.
نكته جالب توجه اينكه از بين 655 نفر شركت كننده در اين نظرسنجي 98 نفر از دانش پژوهان مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني ـ‌ ره ـ و سايرين از مدارس ده گانه قم به ويژه فيضيه و دارالشفا بوده‌اند. اين در حالي است كه فعاليت تبليغاتي رياست جمهوري در قم از هفته گذشته آغاز شده است و هاشمي رفسنجاني از ماه گذشته با دعوت از طلاب و روحانيون در جلسه‌اي در حسينيه جماران با آنان ملاقات كرده است.
در اين نظرسنجي 121 نفر يعني 47/18 درصد تا كنون نامزد مورد نظر خود را انتخاب نكرده‌اند. همچنين بخشي از شركت‌كنندگان با تأكيد بر اينكه نظر آنها به نظر بزرگان حوزه و جامعه مدرسين وابسته است، نامزد مورد نظر خود را اعلام كرده‌اند.

/ 0 نظر / 9 بازدید