همكاري کليه الشريعه عمان و مركز جهاني علوم اسلامي

 زياد بن طالب المعولي، رئيس دانشكده شريعت عمان در بازديد از مركز جهاني علوم اسلامي در قم بر گسترش ارتباط علمي و فرهنگي و تبادل تجربيات و محصولات فرهنگي تأكيد كرد.
در جريان اين بازديد كه احمد سيابي قائم مقام وزارت اوقاف و مدير كل دفتر مفتي سلطنت عمان نيز حضور داشت، حجت الاسلام والمسلمين اعرافي ضمن معرفي اين مركز، گزارشي از رشته‌ها، نظام آموزشي، سياست‌ها و فعاليت‌هاي مختلف علمي، پژوهشي مركز جهاني ارائه كرد.
وي با اشاره به سياستهاي آموزشي اين مركز اظهار داشت: هدف اين مركز پرورش عالماني است كه با علم و بصيرت و شناخت از تحولات جهان معاصر، قدرت گفت‌وگو و تعامل سازنده و مثبت را با بشر جديد داشته باشند.
رئيس مركز جهاني علوم اسلامي با تأكيد بر استفاده از دستاوردها و پيشرفتهاي دنياي معاصر با حفظ سنتهاي اسلامي خاطر نشان ساخت: موفق شده‌ايم مدل جديد آموزشي را در مركز جهاني طراحي كنيم كه در آن ضمن حفظ سنت‌هاي اسلامي و حوزوي از علوم، دستاوردها و پيشرفت‌هاي دنياي معاصر نيز بهره مي‌گيريم و سعي ما جمع بين دو مقوله سنت و تجدد است و نيز به مقوله وحدت اسلامي، تقريب بين مذاهب اسلامي و فقه مقارن تأكيد مي‌كنيم كه در اين زمينه يك مدرسه نيز به تدريس مبحث اهل سنت اختصاص دارد.
حجت الاسلام والمسلمين اعرافي اضافه كرد: دوره‌هاي آموزشي اين مركز شامل دوره تمهيديه، كارشناسي، كارشناسي‌ارشد و دكترا است كه در آن علوم اسلامي، علوم عقلي، علوم اجتماعي و علوم انساني با نگاه اسلامي به طلاب آموزشي داده مي‌شود و مدارك مركز جهاني با توافق وزارت علوم و فن‌آوري رسمي است.
در ادامه اين ديدار احمد سيابي قائم مقام وزارت اوقاف عمان نيز، طي سخناني ضمن ابراز خرسندي از حضور در مركز جهاني و آشنايي با فعاليتهاي مختلف اين مركز اظهار اميدواري كرد كه اين گونه ديدارها موجب گسترش ارتباط فرهنگي و زمينه تعامل بهتر بين دو ملت ايران و عمان شود.
المعولي، رئيس دانشكده شريعت عمان هم ضمن ارائه گزارش از فعاليتها و برنامه‌هاي آموزشي آن دانشكده بر گسترش ارتباط علمي و فرهنگي و تبادل تجربيات و محصولات فرهنگي تأكيد كرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید