پيام مراجع تقليد به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد

مراجع عظام تقليد، شيخ جواد تبريزي، يوسف صانعي و سيد عبد الکريم موسوی اردبيلي در پيام‌هاي جداگانه‌اي آغاز سال تحصيلي جديد را به مسئولان آموزش و پرورش و دانش‌آموزان تبريك گفتند.
آيت الله العظمی شيخ جواد تبريزي در پيام خود آورده‌‌اند: فرزندان عزيزم! در كنار درس، شما را به تهذيب نفس دعوت مي‌كنم و اميدوارم علاوه بر كسب علم مراتب كمال اخلاقي را طي نماييد تا بتوانيد به حول و قوه الهي شخص مفيدي باشيد. ان شاء الله تعالي همواره دعاگوي شما عزيزان مي‌باشم.
آقای يوسف صانعي نيز در پيامي آورده است: دوستان آموزش و پرورش و همه كساني كه در آموزش و پرورش كار مي‌كنند بايد بدانند كه در مسير آمدن حضرت مهدي موعود ـ عج ـ هستند و زمينه‌سازي آن، وظيفه خطيري است كه با آگاه‌سازي حسب منطق خود قرآن فراهم مي‌شود و آن منطق همان حق است كه با اخلاق نيكو و هدايت‌گري و روشن‌گري همراه است.
دانش‌آموزان وقتي به مدرسه مي‌روند بسم الله مي‌گويند اول به نام عدل مطلق و به نام وجود مطلق شروع مي‌شود و اينجاست كه آموزش و پرورش زمينه‌ساز آگاهي و شناخت است. همه آموزگاران و فرهنگيان ان شاء الله با تشويق و با فرهنگ اخلاق حسنه دين خدا را تقويت كنند.
آيت الله موسوي اردبيلي نيز در پيامي كوتاه اظهار داشته‌اند:
هر كس در هر جايگاهي قرار دارد، پيوسته خداوند متعال را در نظر داشته باشد. انجام وظيفه و رعايت نظم و مقررات را مسئوليت اجتناب‌ناپذير بداند و بر اين اساس تعليم و تربيت را به كار گيرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید