آيت الله مكارم شيرازي: ترس از ايمان ما، دشمن را از حمله باز داشت

آيت الله مكارم شيرازي روز پنجشنبه در ديدار جمعي از مديران وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفتند: ما يك سلاحي داريم كه دشمنان ندارند و آن نيروي اعتقاد و ايمان به اسلام است و دشمن از آن مي‌ترسد، يقين داشته باشيد اگر از آن نمي‌ترسيدند تاكنون چندين بار به ما حمله كرده بودند.

 

ايشان سلاح نظامي و ايمان را دو قدرت و قوت سرباز اسلام برشمردند و ادامه دادند: از روايات متوجه مي‌شويم در برابر تبليغات دشمنان ما هم بايد تبليغات كنيم چون آن هم يك اسلحه محسوب مي‌شود.
استاد دروس خارج حوزه علميه قم خواستار تقويت اعتقاد به اسلام و ايمان به خدا در نيروهاي مسلح كشور شدند و گفتند: ايمان سرمايه بزرگ ماست. اين مسائل در تمام رده‌ها بايد تقويت شود و جزء بافت ارتش و وزارت دفاع شود. اين سلاح برتر را دشمنان ندارند و اصرار مي‌كنند كه ما هم مثل آنها شويم و چون نمي‌توانند مثل ما بشوند سعي مي‌كنند جوانان ما مثل آنها بشوند.
اين مرجع تقليد دستورالعمل كشورهاي غربي به كشورهاي مسلمان در خصوص حذف آيات مربوط به جهاد و شهادت در كتب ديني آنها را مد نظر قرار داده و گفتند: اين ‌چقدر زشت است كه كتاب درسي ديني دانش‌آموزان شما بايد زير نظر آنها تنظيم شود و سه گروه از آيات مربوط به جهاد و شهادت و آيات مذمت يهود حذف شود. وقتي اين آيات نباشد ديگر مسلمانان مقاومتي در برابر دشمن نمي‌كنند. هرچه داريم و هرگونه كه مقاومت مي‌كنيم از آيات قرآن است. بايد اين عقايد را حفظ كنيم و سعي كنيم بوسيله مطبوعات، نمايش، فيلم، سخنراني، تئاتر، تبليغات و حتي بوسيله جوايز و برگزاري مراسم دعا اين ارزشها در جامعه تقويت شود و جوانان را در ميدان عقيده نگه داريم؛ اگر اين چنين شد در ميدان مقاومت هم در برابر دشمن ايستادگي مي‌كنيم.
آيت الله مكارم شيرازي با اشاره به رشادتهاي شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در حفظ كشور از تجاوز دشمن تأكيد كردند: فراموش نكنيم كه اگر پيروزي ما در جنگ به خاطر فرهنگ شهادت است بدانيد فرهنگ شهادت امانتي است كه از شهداي بدر تا كربلا به ما رسيده است و اگر 1400 سال بر روي اين فرهنگ كار نشده بود، جوانان ما اين طور به ميدان نمي‌رفتند و اين امانت خداست پس در حفظ و نگهداري آن كوشا باشيم و آن را به نسل آينده بدهيم و اگر نسل آينده آلوده به انواع گناه باشد نمي‌تواند اين امانت را حفظ كند‌، پس نسل آينده را بايد اول در خط انقلاب و اسلام تربيت كنيم سپس امانت را در اختيار او قرار دهيم.
ايشان اعتماد را سرمايه بزرگ جامعه اسلامي عنوان و اظهار داشتند: اعتماد نتيجه صداقت و امانت‌داري ‌است. اگر صداقت باشد و به يكديگر راست بگوييم و امانت‌دار باشيم اعتماد هم خواهيم داشت و اگر اين دو اصل از بين رفت اعتماد نيز از بين خواهد رفت.
آيت الله مكارم شيرازي با اشاره به اينكه كشورهاي جهان بخش عظيمي از سرمايه‌هاي خود را صرف تهيه و خريد سلاحهاي جنگي مي‌كنند، تصريح كردند: اگر يك اعتماد عمومي در جهان باشد و همه به هم راست بگويند و همدلي داشته باشند و تمام اين هزينه‌هايي كه صرف سلاح مي‌شود در راه عمران و آباداني به كار گرفته شود اتفاق مباركي خواهد افتاد.
ايشان با اشاره به امنيت موجود در جهان گفتند: اين امنيت بر اساس ترس متقابل‌، دنيا را ناامن‌تر كرده است، زيرا ممكن است روزي يك نفر اسلحه را به كار گيرد و همه را آلوده كند؛ لذا سلاح امنيت نمي‌آورد، بلكه امانت است كه امنيت مي‌آورد ولي متأسفانه دنياي مادي ما اين الفبا را نمي‌فهمد.
اين مرجع تقليد خواستار زنده شدن دو اصل امانت و صداقت در جامعه ايران شدند و اضافه كردند: همه به هم راست بگوئيم و حافظ امانات باشيم و توجه داشته باشيم كه امانت يك مفهوم وسيعي در اسلام دارد و هر سرمايه مادي و معنوي كه نزد شخص باشد امانت محسوب مي‌شود و امانت تنها وجه نقد نيست كه كسي به امانت نزد شما مي‌گذارد. هر سرمايه‌اي كه خداوند به بشر داده امانت است؛ فرزند، انقلاب اسلامي، دين و مساجد همه امانت هستند و در حديث داريم هر كجا مسجدي ساخته شود حتماً در گذشته خون شهيدي در آنجا ريخته شده است و تا شهادت نبود مسجد هم نبود.

/ 0 نظر / 7 بازدید