/همايشهای حوزوی/يکمين همايش اهل قلم حوزه علميه مشهد

نخستين همايش اهل قلم حوزه علميه مشهد به منظور تبادل نظر و گفت‌وگو با حضور مسئولان و عده‌اي از طلاب اهل قلم در سالن جلسات مركز مديريت حوزه علميه خراسان برگزار شد.

در اين جلسه مسئول دفتر سياسي مركز حوزه علميه خراسان ، حجت الاسلام رمضاني گفت: هدف از برگزاري اين نشست شناسايي اهل قلم و تبادل نظر درباره گسترش فن نويسندگي در حوزه علميه مشهد مي‌باشد.
وي در ادامه گفت: ضرورت تشكيل اين جلسات بيش از اين احساس مي‌شد لكن اين نشست با تبادل نظر و گفت‌وگو مي‌تواند نسبت به شناسايي اهل قلم در حوزه و سامان‌دهي و برنامه‌ريزي در اين راستا مثمر ثمر باشد.
مسئول دفتر سياسي مركز حوزه علميه خراسان ضمن تأكيد بر استفاده از تجربيات نخبگان نويسنده عنوان كرد: شكوفايي استعدادهاي نهفته در حوزه علميه مشهد بستگي به همت متوليان و دست اندركاران و برنامه‌ريزان حوزه دارد و نزديك‌تر شدن تعاملات فرهنگي، سياسي و اجتماعي هنگامي اثربخش خواهد بود كه با حس مسئوليت‌پذيري و همت والا در اين راستا گام برداريم.
حجت الاسلام والمسلمين فرجام مدير مركز حوزه علميه مشهد سخنران ديگر اين همايش حوزوی اظهار داشت: حوزه علميه مشهد از ديرباز، كانون پرورش خطبا و اديباني نام‌ور بوده است كه همچون خورشيدي تابان در حوزه درخشيدند.
مدير مركز حوزه علميه مشهد گفت: حوزه علميه مشهد دو ويژگي ممتاز داشته است كه درخششي خاص به اين حوزه كهن داده و آن دو خطابه و ادبيات است. فرهيختگان در اين فنون در طول حيات پر بركت حوزه مشهد درخششي ماندگار از خود به جاي گذارده، منشأ اثر بوده‌اند. وي با بيان اين مطلب كه امروز بحمدالله به بركت انقلاب اسلامي جهان شاهد حوزه‌اي است كه با داشتن صدها محقق، مبلغ و نويسنده و مؤسسات كوچك و بزرگ علمي در مقابل تهاجمات فرهنگي غرب ايستاده است، گفت: نگارش و نويسندگي با تمام ريزه‌كاري‌هايش جايگاه والا در ذهن حوزويان دارد و در نگاه آنان، افقي روشن و اميدبخش گشوده است. وي در ادامه گفت: حوزويان اهل قلم در خراسان در كشور مي‌درخشند و اركان اصلي 12 مجله تخصصي علوم اسلامي از حوزه خراسان مي‌باشد.
حجت الاسلام والمسلمين فرجام اظهار داشت: اكنون به همت دفتر سياسي مركز قصد داريم افراد اهل قلم را شناسايي كنيم و راه‌هاي شكوفايي آن را پيدا نماييم و به اين گونه جلسات سازمان دهيم، تا كساني كه بالفعل توانايي قلم‌فرسايي دارند شناسايي و تجربيات آنها را به افراد جديد‌الورود منتقل كنيم.
شايان ذكر است كه در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر نسبت به راه‌كار شناسايي اهل قلم از نظريات كارشناسان حاضر در جلسه استفاده گرديد.

/ 0 نظر / 2 بازدید