/انتخابات/حجت الاسلام والمسلين بيات: شرکت در انتخابات، وظيفه شرعي است

حجت الاسلام والمسلمين بيات حضور مردم در انتخابات رياست جمهوري را تکليف شرعي برشمرد و اضافه کرد: امروز مکتب در خطر است، شعار هم نمي‌دهم. دفاع از حرکتي که امام ـره‌ـ انجام داد وظيفه است. حضور بيشتر براي ما بسيار مهم است. آمريکا خيز برداشته است تا بگويد شماها مشروع نيستيد و مردم شما را قبول ندارند. آگر اراء 50 درصد هم باشد، يعني مشروعيت 50 درصدي و اين مشروعيت به درد نمي‌خورد. ما هم به کسي که مومن، شجاع و باوفا است و اسلام را مکتب حيات‌بخش مي‌داند رأي مي‌‌دهيم.

حجت الاسلام والمسلمين بيات دوشنبه در مراسم جشن ميلاد پيامبر اكرم - ص - در دفتر مجمع روحانيون مبارز قم ،حضور مردم در انتخابات رياست جمهوري را تکليف شرعي برشمرد و گفت: به کسي که مومن، شجاع و باوفا است و اسلام را مکتب حيات‌بخش مي‌داند، رأي مي‌‌دهيم. حجت الاسلام والمسلمين بيات روز دوشنبه در مراسمي كه مجمع روحانيون مبارز قم به مناسبت هفدهم ربيع الاول برگزار كرده بود ، تنها راه رسيدن به خداوند را راه انبياء و ائمه ـ‌ع‌ـ معرفي کرد و گفت: امروز نزديک به شش ميليارد انسان روي زمين زندگي مي‌کنند. از اين مقدار تنهاي يک ميليارد و 250 ميليون نفر مسلمان هستند. و از اين تعداد تنها 500 ميليون نفر شيعه هستند. امروز مدافعان دين حق و دين پيامبر، حوزه‌هاي علميه و علماء هستند. نقشي که حوزه‌هاي علميه براي نگهداري اسلام و خط درست حضرت محمد ـ‌ص‌ـ انجام داده‌اند، در جاهاي ديگر انجام نشده است.
وي با بيان شرايط حساس کشورهاي اسلامي بخصوص همسايگان ايران توضيح داد: وضعيت عراق که کاملاً مشخص است. بعد از 20 سال مبارزه با مارکسيست از چاله بيرون آمدند و امروز به چاه افتاده‌اند. از دامن شوروي بيرون آمدند و به دامن آمريکا رفتند. امروز ايران تنها مانده است با 68 ميليون جمعيت که در آن کرد، لر، سيستاني، فارس، مسيحي، زرتشتي و اقليت‌هاي ديني وجود دارند و در اين ميان 50 ميليون شيعه باقي مي‌ماند. حال اين تعداد مي‌خواهند مکتب بگويند و عالم شوند. در دنيا مکتب امام صادق ـ‌ع‌ـ را زنده کنند، اسلام را احياء کنند و پرچم‌دار 124 هزار پيامبر ـ‌ص‌ـ هستند.

/ 0 نظر / 9 بازدید