مراسم سومين دوره فارغ‌التحصيلي دانش‌پژوهان ‌مؤسسه امام خميني ـ ره

مراسم سومين جشن فارغ‌التحصيلي دانش‌پژوهان مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ روز پنجشنبه با حضور مديران و اساتيد حوزه علميه قم برگزار شد.
آيت الله مصباح يزدي در اين مراسم بر تقويت ايمان تأكيد كرد و گفت: ما به بسياري از مسائل اعتقاد داريم و در باور عقلي و ذهني خود قرار داده‌ايم اما آن مسائل در قلب ما جاي نگرفته است.
وي افزود: يكي از اين مسائل اعتقاد به امام زمان ـ ع ـ است كه هنوز در قلب ما جاي نگرفته است، علت آن هم عدم تمرين و تكرار مسائل در ذهن است. اگر اين تكرار صورت گيرد مسائل در قلب ما جاي خواهد گرفت.
وي ادامه داد: دنيازدگي ريشه همه گناهان است و از جمله عوامل است كه انسان‌ها را از حقيقت وجود و پرستش و اطاعت از خدا دور مي‌كند، از اين رو بايد از گرفتار شدن به اين مقوله اجتناب كرد.
حجت الاسلام والمسلمين اراكي نيز در اين مراسم بر وجود استعدادهاي فراوان در حوزه‌هاي علميه اشاره كرد و گفت: بايد با تعاملي صحيح فرهنگ اسلامي را به جهان بويژه غربيان ارائه كنيم و اين امر نياز به شناخت چگونگي ارتباط و برقراري تعامل است.
نماينده مجلس خبرگان رهبري افزود: در جهاني كه انسان‌ها در هيچ دوراني اين گونه تشنه معارف الهي نبوده‌اند رسالت حوزه‌ها و روحانيون نسبت به گذشته خطير‌تر خواهد بود بايد جامعه خود و جامعه جهاني را سيراب كنيم.
در اين مراسم از فارغ‌التحصيلان ممتاز با اهداي جوايزي تقدير و تشكر به عمل آمد. همچنين 17 تن از طلاب دانش‌پژوه در اين مؤسسه به دست آيت الله مصباح يزدي لباس مقدس روحانيت پوشيدند.

/ 0 نظر / 2 بازدید