اروپا با امريكا همراه نباشد

آيت الله فضل الله عصر ديروز سفير انگليس در لبنان، جيمز وات را در منزل خود در حاره حريك به حضور پذيرفت و تأكيد كرد: كشورهاي اروپايي نبايد با سياست‌ها و اقدامات امريكا در دنيا همراه باشند.
محمدحسين فضل الله در اين ديدار به بررسي اوضاع كنوني دنيا، منطقه و بويژه لبنان، فلسطين و عراق پرداخت و طي سخناني تصريح كرد: دولت‌هاي اروپايي همواره در برابر سياست‌هاي خصمانه امريكا خضوع مي‌كنند و با آنها هم‌قدم مي‌شوند كه نبايد اين چنين باشد.
وي با بيان مطلب فوق تأكيد كرد: اقدام تازه امريكا در منطقه مبني بر تحت فشار قرار دادن لبنان و سوريه، حركت استعماري و استكباري است كه اروپا بايد از همكاري با آن خودداري كند. وي گفت: حمايت مطلق و بي‌ حد و حساب امريكا از اسرائيل و جنايات اين رژيم در فلسطين، مسئله‌اي است كه اروپايي‌ها بايد مستقل از عملكرد و ديدگاه امريكا به آن بنگرند.
اين روحاني شيعي لبنان تصريح كرد: دنيا شاهد جنايات بي‌رحمانه امريكا در عراق و اشغال آن توسط سربازان امريكايي است كه تاكنون عواقب و خسارت‌هاي زيادي را به دنبال داشته است و كشورهاي اروپايي نبايد با همكاري با امريكا در اين جنايت شريك ظلم‌ها و تجاوزهاي اين دولت مستكبر شوند.

/ 0 نظر / 2 بازدید