/حوزه های خواهران/حوزه علميه مكتب كوثر كاشان

حوزه علميه خواهران كاشان رتبه اول پژوهش را در بين حوزه‌هاي علميه خواهران سراسر كشور كسب كرد.

معاون پژوهشي حوزه علميه مكتب كوثر كاشان ضمن اعلام اين خبر گفت: براي كاربردي كردن آموزه‌هاي طلاب اين حوزه، با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته موفق به برگزاري برنامه‌هاي ويژه پژوهشي براي فارغ‌التحصيلان سطح دو شديم كه اين دوره شامل سه نيم سال تحصيلي به شكل عمومي و تخصصي است.
فهيمه نصيري در تشريح دوره‌هاي پژوهشي اين حوزه گفت: دوره‌هاي تخصصي با گرايش‌هاي علوم قرآني، فقه، اخلاق، خانواده و تربيت است كه گرايش خانواده و تربيت بيشترين استقبال پژوهش‌گران را به دنبال داشته است. وي افزود: شرط حضور در اين دوره‌هاي پژوهشي مانند دوره‌هاي آموزشي است و كف نمرات، 14 است تا سطح علمي طلاب بالاتر باشد.
معاون پژوهشي حوزه علميه خواهران كاشان با اشاره به اينكه اولين دوره پژوهشي اين حوزه در سال 1381 برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر سومين دوره آن را برگزار مي‌كنيم و فارغ‌التحصيلان اولين دوره در حال تهيه پژوهش‌نامه هستند.
نصيري با اشاره به عوامل مختلف انتخاب اين حوزه به عنوان رتبه اول پژوهش گفت: از 148 نفر طلبه اين حوزه 130 نفر مشغول امر پژوهش به شكل مدون هستند. وي ادامه داد: برگزاري كلاس‌هاي فوق‌العاده آموزش اينترنت، روش تحقيق و برگزاري نشست‌هاي علمي و مسابقات كتابخاني از ديگر برنامه‌هاي معاونت پژوهشي اين حوزه است و امسال نيز در هفته پژوهش از پژوهش‌گران نمونه طي مراسمي تقدير به عمل آمد.
معاون پژوهشي حوزه علميه مكتب كوثر كاشان به نيازسنجي از طلاب و اساتيد در بالا بردن سطح علمي حوزه اشاره كرد و گفت: طي سال‌‌هاي گذشته موفق شده‌ايم از طريق فرم‌هاي نظرخواهي، ايرادات احتمالي برنامه‌ها را رفع كرده و در بالا بردن سطح علمي حوزه موفق باشيم. نصيري خاطر نشان كرد: برنامه‌هاي موفق خود را براي استفاده ساير حوزه‌هاي علميه به مركز مديريت حوزه علميه خواهران ارسال كرده‌ايم تا آنها در صورت صلاحديد در ساير حوزه‌هاي علميه اين برنامه‌ها را به كار گيرند.
حوزه علميه مكتب كوثر كاشان در سال 1360 تأسيس شد و هم اينك 148 نفر از طلاب خواهر مشغول تحصيل در اين حوزه تا سطح دو هستند.

/ 0 نظر / 17 بازدید