گرویدن شخصیت های انگلیسی به اسلام

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در نخستین تحقیق جدی بر روی این موضوع که توسط روزنامه ساندی تایمز در 22 فوریه انجام شد، مشخص گشت که تعدادی از مشهورترین مالکان انگلیسی و شخصیت های مهم و افرادی از خانواده های ثروتمند انگلیسی بعد از اینکه از ارزشهای غربی زده شده بودند، به اسلام گرویده اند.

جاناتان برت، پسر شاهزاده برت و اماکلارک نوه دختری نخست وزیر پیشین انگلیس، هربرت اسکویس تنها دو تن از چهارده هزار نفر انگلیسی هستند که به اسلام گرویده اند. 
مطالعه جدید در مورد یحیی برت _ جاناتان برت سابق _ فرزند لرد برت رییس سابق شبکه
بی.بی.سی اولین اطلاعات قابل اعتماد از ورود مسیحیان به دین اسلام را به دست می دهد. آمارها نشان می دهد که تا کنون 14200 نفر از سفید پوستان انگلیس مسلمان شده اند.
یحیی می گوید: ابتدا باید شخصیت های روحانی در مورد اسلام صحبت کنند تا بتوانیم آن را بپذیریم و همچنین باید کسانی باشند که بتوانند به طور کامل یک زبان بیگانه را به زبان محلی ما ترجمه کنند.
وی اضافه می کند: تصاویری که توسط جنبش های سیاسی اسلامی از اسلام عرضه می شوند ، سیمای جذابی ندارند.  اما آنچه که مرا به اسلام آوردن تشویق کرد ، ژرف نگری ، تعادل و منطقی بود که در این دین و در شیوه زندگی مسلمانان دیده می شد.
اما کلارک، نوه دختری بزرگ نخست وزیر سابق انگلیس نیز به اسلام گرویده است. کلارک نوه هربرت اسکویس - کسی که انگلیس را وارد جنگ جهانی اول کرد – می باشد.
شواهد تازه تری نشان می دهد که اسلام به طور رسمی پذیرشی عام از سوی همگان پیدا کرده است. حتی این نکته در قلب دستگاه حکومتی نیز دیده می شود. ملکه انگلیس به تازگی ترتیبی داده است تا به کارمندان مسلمان کاخ بوکینگ هام مرخصی داده شود تا بتوانند در نماز جمعه در مساجد شرکت کنند.
گروهی دیگر از این افراد از طریق دوست دختران و دوست پسران خود با اسلام آشنا شده و به آن گرویده اند. کریستین بیکر که زمانی با شخصی به نام عمران خان دوست بوده، ادعا می کند که از طریق دوست خود با مذهب آشنا شده اما پس از اینکه از هم جدا شده اند به اسلام گرویده است. او می گوید: عمران دانه های این تغییر را پاشید، اما هنگامی که رابطه ما تمام شد خود دین نیرویی برای حرکت به او داد.
او افزود: کسانی که ایمان می آورند، باید تبعیض را هم از جانب کسانی که مسلمان به دنیا آمده اند و هم از طرف کسانی که مسلمان نیستند، تحمل کنند. مثلا هنگامی که در مسجد بودم ، خانمی به طرف من آمد و گفت که باید موهای خود را کامل بپوشانم. من هم به او گفتم که تو مراقب موهای خود باش. من آمده ام اینجا تا به خدا فکر کنم.

/ 0 نظر / 4 بازدید