آيت الله مكارم شيرازي خطاب به مسئولان: هرگز به اروپاييها تكيه نكنيد

آيت الله العظمی ناصر مكارم شيرازي روز پنجشنبه در ديدار جمعي از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اعلام اينكه در دنياي امروز دوست واقعي نداريم از مسئولان كشور خواستند دچار اشتباهات تكراري نشده و هرگز به اروپاييها تكيه نكنند.

ايشان با اشاره به آرزوي عده‌اي براي برقراري ارتباط با امريكا گفتند: عده‌اي مي‌گفتند با امريكاييها صلح كنيم و ارتباط داشته باشيم تا همه چيز درست شود، ولي شما نگاه كنيد در عراق چه كار كردند، در افغانستان و زندان ابوغريب چه كردند.
آيت الله مكارم شيرازي اعتراف يكي از شكنجه‌گران كه گفته بود به ما دستور داده بودند با زندانيان مثل سگ رفتار كنيد را مد نظر قرار داده و تأكيد كردند: اين بيانگر ديد آنها نسبت به مسلمانان است و حالا كه اين طور است پس خودمان هستيم و تكيه‌گاهمان هم خداست و به واسطه ايمان، مذهب، اسلام و انقلابمان تا به حال هم سربلند بوده، هستيم و خواهيم بود.
اين مرجع تقليد با اشاره به فشارهاي كشورهاي خارجي درباره فن‌آوري هسته‌اي ايران گفتند: دشمن اهل منطق نيست و زورگو است. آنها مي‌گويند من همه چيز دارم تو نداشته باش، انبارهاي آنها از آخرين سلاحهاي اتمي پر است تا اندازه‌اي كه مي‌گويند بوسيله همين ذخاير مي‌توانند هفت كره زمين را نابود كنند.
ايشان صداي آهسته قلم دانشمندان كه بيانگر علم و دانش و صداي ايجاد شده از ابزار كار خانمها در منزل كه بيانگر تلاش و كوشش و صداي راه رفتن جهادگران در راه خدا را سه صدايي دانستند كه حجابهاي عالم بالا را مي‌شكافد و به عرش خدا مي‌رسد و اگر اين سه اصل در جامعه اسلامي زنده شود تمام كارها به سرانجام خواهد رسيد.
آيت الله مكارم شيرازي در ادامه سخنان خود عدم تحقق اين سه اصل را نيز عامل بدبختي كشور عنوان و تصريح كردند: اگر روزي علم و دانش به فراموشي سپرده شود و يا تبديل به مشتي فرمول خشك و بي محتوا شود، كارها به صورت كار كاذب درآيد و فروغ شعله‌هاي جهاد خاموش و بسيج و سپاه و همه مجاهدان بر اثر تبليغ دشمنان تحقير شوند، آن روز اول بدبختي است.

/ 0 نظر / 2 بازدید