اسلام دين رحمت، عدالت و نيكي‌هاست

سيد علي شاه موسوي، رئيس جنبش فقه جعفري پاكستان طي سخناني در مقر اين جنبش تأكيد كرد: اسلام دين رحمت، عدالت و همه صفات و ارزش‌هاي نيك است.
به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رسا سيد علي شاه موسوي در اين سخنان تصريح كرد: اسلام دين عدالت و عدل‌گستري است و همواره با انواع ظلم و تعدي و تجاوز مخالف بوده و هست. وي گفت: اين دين مقدس، با وحشي‌گري و جنايات بر ضد انسان‌هاي بي‌گناه كاملاً مخالف است و همواره پيروانش را به مراعات عدالت در گفتار، رفتار، برخورد و ارتباط با ديگران دعوت مي‌كند.
اين روحاني شيعي پاكستان افزود: يكي از توصيه‌هاي مؤكد اسلام برادري، اتحاد و ارتباط دوستانه بين مسلمانان است. موسوي ادامه داد: اسلام خواستار جامعه‌اي يكپارچه و متحد است كه مانند پيكره ادمي با يكديگر همكاري كنند و هنگامي كه عضوي دچار عيب شد، اعضاي ديگر نسبت به آن غافل نباشند.
رئيس جنبش فقه جعفري به سخنان پيامبر اكرم ـ ص ـ درباره برادري و اخوت ميان مسلمانان اشاره كرد و گفت: بنابر سفارشات مكرر نبي اكرم ـ ص ـ، مسلمانان بايد يكديگر را در بهره‌مندي از نعمات و امكانات رفاهي عمومي از خود برتر بدانند و هيچ‌گاه كوچك‌ترين ظلمي در حق يكديگر روا ندارند. وي گفت: هنگامي كه مسلمانان در فلسطين، عراق، افغانستان، كشمير و ديگر مناطق جهان تحت ظلم و فشارند، مسلمانان و جوامع اسلامي ديگر نبايد ساكت بنشينند و بايد براي رفع مشكلات آنها اقدام كنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید