ابراز انزجار حوزه از جسارت دشمنان به مقدسات

  • مرکز مديريت حوزه علميه قم با صدور اطلاعيه اي که با آيه شريفه « انالله و انا اليه راجعون » آغاز شده ، آورده است : اهانت نظاميان امريکائي به قران کريم نشان از کينه ديرينه دولتمردان آمريکائي نسبت به اسلام عزيز دارد. ضمن عرض تسليت به ساحت مقدس حضرت ولي عصر ـ عج ـ جهت ابراز انزجار از اين اهانت بي شرمانه و محکوم کردن جنايتهاي امريکا در سرار جهان ، تجمع اعتراض آميز طلاب و فضلاي حوزه علميه قم ساعت 12 روز چهارشنبه در مدرسه فيضه برگزار خواهد شد. در اين تجمع حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم سخنراني خواهد کرد. در پايان، مرکز مديريت حوزه علميه قم از همه حوزويان دعوت کرده است با حضور در اين مراسم انزجار واقعي خود را از دشمنان اسلام ابراز داشته، حمايت هميشگي خود را از قران کريم ، به همه جهانيان نشان دهند.
  • جامعه مدرسين حوزه علميه قم در اطلاعيه‌اي ضمن محكوم كردن بي‌احترامي نظاميان امريكايي به ساحت قرآن كريم و مقدسات اسلامي از مسلمانان و دولت‌هاي اسلامي خواست تا در برابر هجمه‌هاي حساب شده دشمنان بيداري و هوشياري خود را حفظ كنند. متن اطلاعيه به اين شرح است:
    «اهانت نظاميان امريكايي به ساحت مقدس قرآن كريم در زندان گوانتانامو و انتشار كاريكاتور توهين‌آميز به مقدسات اسلامي در روزنامه واشنگتن تايمز بار ديگر دشمني دولت‌مردان امريكايي را با اسلام، قرآن و بيش از يك ميليارد مسلمان به اثبات رسانيد و خشم مسلمانان جهان را برانگيخت. جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن عرض تسليت به محضر مقدس حضرت ولي عصر ـ عج ـ ، رهبر معظم انقلاب ـ مد ظله العالي ـ و عموم مسلمانان جهان، اين اهانت بزرگ به مقدس‌ترين مقدسات اسلامي را محكوم كرده، از تمامي مسلمانان و دولت اسلامي مي‌خواهد ضمن محكوم كردن اين بي‌حرمتي‌ در برابر هجمه‌هاي حساب شده دشمنان اسلام و قرآن، بيداري و هوشياري خود را حفظ نمايند.»
  • مركز جهاني علوم اسلامي در بيانيه‌اي با اشاره به اهانت نظاميان امريكايي به مقدسات مسلمانان آورده است:دل‌هاي سرشار از عشق و علاقه به قرآن كريم، با اقدام گستاخانه ايادي ناپاك استكبار و سردم‌دار كفر جهاني، مملو از نفرت و انزجار نسبت به نابخرداني گرديد كه بي‌شرمانه حرمت شريف‌ترين و مقدس‌ترين عطيه الهي به بشر را شكستند. انزجاري كه نه تنها مسلمانان جهان بلكه مسيحيان را نيز متألم كرد.
  • به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رسا دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در بيانيه‌اي، اهانت نظاميان امريكايي به مقدسات مسلمانان را محكوم كرد. در اين بيانيه آمده است:دست‌هاي ناپاك نومحافظه‌كاران امريكا در گوانتانامو، فاجعه آفريد. دژخيمان گوانتانامو براي شكنجه روحي زندانيان در بند به ساحت مقدس قرآن كريم، كتاب آسماني مسلمانان جسارت روا داشته، از ديگر سو انتشار كاريكاتور توهين‌آميز به مقدسات اسلامي در روزنامه واشنگتن تاميز و كينه ديرينه خود، نسبت به اسلام و مسلمين را به نمايش گذاشتند.
/ 0 نظر / 12 بازدید