/حوزه های شهرستانها/ حوزه علميه الزهراى گناوه

مدير حوزه علميه الزهرا گناوه گفت : کمبود امکانات وفضا طلاب اين حوزه را در تحصيل با مشکلات متعددى مواجه مى کند .

مريم بابايى در گفت و گو با ايرنا، نبود کتابخانه تخصصى جهت تحقيق و پژوهش و نبود خوابگاه مستقل را از عمده مشکلات طلاب اين مرکز عنوان کرد.
وى افزود : براى تجهيز کتابخانه تخصصى در اين حوزه حداقل به ۸۰ ميليون ريال اعتبار نياز است . در حال حاضر طلاب در روند تحصيل با کمبود کتابهاى تخصصى مورد نيازشامل حديثى، تفسير قديم ، فقهى وديگر عناوين مواجه مىشوند.
مدير حوزه علميه خواهران گناوه افزود : براى رفع بخشى ازمشکلات ، دودستگاه رايانه خريدارى شده و اغلب تحقيقات و پژوهش خواهران از طريق سى دى هاى آموزشى رايانه اى انجام مى شود.
وى خاطرنشان کرد : طلاب ناچارند درمواردى کتابهاى دينى مذهبى مورد نياز خود را براى مطالعه و تحقيق از استادان به امانت بگيرند.
مدير حوزه علميه الزهراى گناوه ، فضاى کنونى حوزه را استيجارى اعلام کرد و افزود : هزينه اجاره اين مرکز مذهبى توسط يکى از خيرين اين شهرستان پرداخت مى شود.
وی، وجود حوزه علميه را گامى مثبت در ارتقاى سطح دروس دينى و علمى و تعامل بهتر طلاب با دانشگاهيان دانست و گفت : اين حوزه در سال۸۰ با همت خواهران و تلاش امام جمعه وقت و زيرنظر مرکز مديريت حوزه علميه قم در اين شهرستان تاسيس شد.
مدير حوزه علميه الزهراى گناوه با اشاره به نبود خوابگاه مستقل ويژه خواهران افزود : بهمين دليل هشت نفر از طلاب غير بومى حوزه در فضاى آموزشى حوزه اقامت دارند. احکام عمومى و بانوان ، عقايد ، فلسفه ، اصول فقه ، علوم و تفسير معارف قرآنىوادبيات عرب از جمله دروس آموزشى طلاب اين مرکز مى باشند.
وى يادآورشد : زمينى به مساحت سه هزار متر مربع از سوى وزارت مسکن و شهرسازى به حوزه علميه اين شهرستان واگذارشده است که همت مسوولان و خيرين شهر را براى احداث ساختمان و تکميل آن مىطلبد.
وى ،دوره آموزشى طلاب را پنج سال دانست و تصريح کرد : هم اکنون درحوزه علميه الزهراى گناوه ويژه خواهران ۵۰ طلبه رسمى و هشت نفر بصورت غير رسمى مشغول به فراگيرى علوم مذهبى می باشند.

/ 0 نظر / 11 بازدید