شيعيان عربستان اعياد شعبانيه را گرامي داشتند

شيعيان عربستان سعودي در گراميداشت اعياد شعبانيه در روزهاي سوم تا پنجم شعبان مجالس جشن و ذکر اهل بيت ـ ع ـ برگزار کردند.

شيعيان عربستان سعودي که بيشتر در مناطق شرقي اين کشور متمرکز هستند براي گراميداشت اين ايام آزادي کافي را ندارند و از اجراي برخي از مراسم‌هاي خود محروم هستند.
در ايام فرخندة شعبان سازمان‌ها و مؤسسات مختلف شيعي اين کشور مجالس خود را در مساجد و حسينيه‌هاي خود که در اين ايام تزيين و چراغاني شده است، برگزار کردند. در اطراف اين ساختمان‌ها پارچه‌هاي خوش‌آمدگويي و پرچم‌هاي رنگارنگ نصب شده و نور چراغ‌ها خيابان‌ها را روشن کرده است.
در مجلس جشني در مسجد امام زين‌العابدين ـ ع ـ در شهر صحات صدها نفر از شيعيان اين شهر شرکت کردند. اين مراسم که به مدت سه روز ادامه داشت با تلاوت آياتي از قرآن کريم توسط دکتر حسين محيف آغاز شد و با سخنراني شيخ عبدالقادر ادامه يافت. همچنين شاعر اهل بيت ـ ع ـ فلاح الصحاتي اشعاري در رساي اهل بيت عصمت و طهارت ـ ع ـ قرائت کرد. در پايان سيد سعيد عبدالعظيم به ذکر اشعاري در شادي ميلاد امام حسين ـ ع ـ و امام زين‌العابدين ـ ع ـ و نيز حضرت اباافضل‌العباس ـ ع ـ پرداخت.
در شهر دمان نيز هيئت سيد علي ناصر مجلس جشني با سخنراني شيخ جعفر النمر ترتيب داده بود. در اين مجلس تعداد زيادي از ارادتمندان خاندان پيامبر اکرم ـ ص ـ به شادي و ذکر اهل بيت ـ ع ـ پرداختند و اعياد شعبانيه را طي مراسمي سه روزه در حسينيه اين هيئت گرامي داشتند.
همچنين در شهر الجروضيه از روز دوم شعبان به مدت سه روز مراسم جشن و گراميداشت اين روزهاي فرخنده برنامه‌ريزي شده بود.
در ساير شهرهاي عربستان سعودي مانند قطيف، الهفوف و العشا نيز که جمعيت بيشتري از شيعيان را در خود جاي داده‌اند، مجالس جشن و بزرگداشت اين ايام فرخنده برپا شد.

/ 0 نظر / 2 بازدید