دبير شوراي امنيت ملي در جلسه فضلا و طلاب استان سمنان حضور يافت

دبير شوراي امنيت ملي در مهماني افطاري که با حضور فضلا و طلاب استان سمنان در محل اين شورا برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رسا، نماينده مردم سمنان در مجلس خبرگان رهبري، موضع‌گيري‌هاي حساب شده ايران را درباره مسئله هسته‌اي نشانه کارآمدي نظام عنوان کرد و گفت: نبايد اجازه داد مواضع هسته‌اي ايران که يک مسئله مهم ملي است در بستر مسائل سياسي داخلي و اظهار نظرهاي شخصي متأثر شود.
وي در پاسخ به اين شبهه که تفاوت امريكا با اروپا چيست كه ايران با اروپا مذاكره مي‌كند و مذاكره با امريكا را رد مي‌نمايد، تصريح کرد: به طور حتم در تعاملات بين‌المللي هر كس تنها منافع خود را در نظر مي‌گيرد بين اروپا و امريكا در پي‌گيري پرونده هسته‌اي ايران اختلاف نظر و هدف وجود دارد. حتي بين ديدگاه‌هاي كشورهاي اروپايي نيز تفاوت‌هاي آشكاري هست. امريكا غير از مسئله هسته‌اي هدف بالاتري را دنبال مي‌كند. اين کشور تنها علاقه‌مند است پرونده ايران را به شوراي امنيت ببرد و در مسير تضعيف و براندازي نظام قدم بگذارد. با وارد شدن پرونده ايران به شوراي امنيت، امريكا بلافاصله اتهامات ديگر خود بر ضد ايران را نيز مطرح مي‌کند، امريكا در شوراي امنيت مسائل متعددي را پيگيري خواهد كرد تا از آن پلي بسازد براي اهداف اصلي خود در مبارزه عليه نظام جمهوري اسلامي ايران. در حالي که اروپا چنين اهدافي را دنبال نمي‌کند. البته نه اينكه نخواهد پرونده ايران در شوراي امنيت مطرح شود بلكه از اين هراس دارد كه ابتكار عمل را به طور كامل به امريكا واگذار كند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به انتقاد برخي از شخصيت‌ها و مطبوعات از روند مذاکرات گفت: تمام اقدامات با هماهنگي‌ مسئولين نظام صورت گرفته و روند قانوني آن طي شده است. اين طور نيست که عده‌اي که مذاکره مي‌کنند از پيش خود تصميمي بگيرند. مسئله هسته‌اي ايران امري ملي و مربوط به کل نظام است و نبايد اجازه داد بستر اظهار نظرهاي سياسي شود. با تصميماتي که مسئولين نظام تا کنون اتخاذ کرده‌اند تقريباً 90 درصد مشکلات ايران حل شده است و اين کارآمدي نظام را در مواجهه با مشکلات در سطح بين‌الملل به اثبات مي‌رساند.
وي با اشاره به طرح جديد اروپا که خواستار تعليق غني سازي تا رسيدن به توافق مورد نياز شده‌اند تصريح کرد: تا کنون پاسخي به اين طرح نداده‌ايم.

/ 0 نظر / 6 بازدید