/انتخابات/ بر‌نامه جامعه روحانيت در انتخابات، وحدت اصول‌گرايان

بزرگان جامعه روحانيت مبارز در همايش «مشاركت عمومي و همبستگي» كه با حضور ائمه جماعات تهران در مجتمع امام خميني ـ ره ـ برگزار شد، بر تلاش براي اتحاد اصول‌گرايان تأكيد كردند.آيت الله مهدوي كني در همايش «مشاركت عمومي و همبستگي» كه با حضور ائمه جماعات تهران در مجتمع امام خميني ـ ره ـ برگزار شد، با اشاره به نامه منتشر شده از طرف وي خطاب به اصول‌گرايان گفت: نسبت به اجماع اميدوارم و اگر اميدوار نبودم چنين پيامي را نمي‌دادم.
وي در خصوص نقش جامعه روحانيت در جبهه اصول‌گرايان گفت: جامعه روحانيت براي ايجاد وحدت و اجماع در بين كانديدا‌ها سعي مي‌كند و در شوراي هماهنگي رابطي دارد كه نظرات را منتقل مي‌كند.
رييس دانشگاه امام صادق ـ ع ـ در خصوص عكس‌العمل در برابر نامزدي احتمالي هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: جامعه روحانيت هنوز تصميمي نگرفته و هاشمي نيز اعلام نظر رسمي نكرده است. وي افزود: كسي به نمايندگي از جامعه روحانيت از هاشمي رفسنجاني براي حضور در انتخابات دعوت نكرده است.
آيت الله موحد كرماني، عضو ديگر جامعه روحانيت در تبيين ضرورت مشاركت گسترده مردم گفت: اگر كانديدا‌ها به نظر واحد نرسند، رأيشان كم مي‌شود؛ اين آرزوي امريكاست كه مردم در انتخابات كمتر شركت كنند. اگر يك رييس‌جمهور در كشور هفتاد ميليوني با رأي 10 ميليوني انتخاب شود، اين امر عزت نيست بلكه ذلت است و دشمنان در اين امر مانور مي‌دهند.
نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران افزود: جامعه روحانيت مبارز در انتخابات برنامه‌هايي دارد و سعي خواهد كرد تفرق بين اصول‌گراها را از بين ببرد. آنها بايد بر اساس نظرسنجي كه در بين مردم صورت مي‌گيرد، كانديداي خود را كه مقبوليت بيشتري در ميان مردم دارد، انتخاب كنند. در صورتي كه رأي مردم همراه يك رييس‌جمهور باشد، در مديريت فعال‌تر بوده و موفق‌تر عمل خواهد كرد.
آيت الله جنتي، دبير شوراي نگهبان نيز با تأكيد بر اهميت توانمندي رييس‌جمهور، از ائمه جماعات خواست اصلح‌ را به مردم معرفي كنند. آيت الله جنتي در تبيين ويژگي‌هاي نامزد اصلح افزود: افرادي كه كانديدا شده‌اند بايد داراي حسن سابقه باشند و نشان داده باشند طي مدتي كه پست‌هاي مختلف را بر عهده داشته‌اند چگونه به وظايف خود عمل كرده‌اند. آيا اهل تجملات بوده‌اند يا اينكه در بيت‌المال تصرف‌هاي بي‌جا داشته‌اند. آيا در صحنه‌هاي مختلف حضور داشته‌اند يا كنار نشسته و تماشا‌گر بوده‌اند.
در ابتداي اين همايش حجت الاسلام ابراهيمي، رييس مركز رسيدگي به امور مساجد با اشاره به انتخابات مجلس هفتم و شوراي شهر گفت: اين دو انتخابات باعث عبرت و سربلندي باشد. مجلس هفتم توجه ويژه‌اي به دين و حوزه‌هاي علميه و مساجد دارد. اين در حالي است كه عده‌اي مي‌خواستند در اين كشور حال و هواي دين را كم‌رنگ كنند.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید