حجت الاسلام والمسلمين خاتمي: كلام رهبري همان كلام امام است

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب را كاملاً مطابق با مباني فكري و عملي امام راحل دانست و گفت: نظير اين فرمايش را امام راحل فرمودند كه اگر ابرقدرتها بخواهند با دين ما مقابله كنند در برابر همه دنياي آنها خواهيم ايستاد. بنابراين فريادي كه از رهبر معظم انقلاب برخواست دقيقاً فرياد امام است.

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي در گفت‌وگوي اختصاصي با رسا افزود: فرمايشات رهبر معظم انقلاب كاملاً بر اساس مبناي قرآني و حديثي است چرا كه دين و مكتب به عنوان يك مرز اساسي است و ما موظف به حمايت از دين و مكتب كه تضمين كننده عزت و استقلال كشورمان است مي‌باشيم.
وي افزود: مبناي ديني و فقهي ما هم حكم مي‌كند كه براي دفاع از دين هيچ مرز و حدودي نمي‌شناسيم.
مدرس حوزه علميه قم افزود: در زمان جنگ تحميلي همه كشور مي‌گفت جنگ جنگ تا پيروزي اما امام فرمودند: جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم و درپي آن صدور حكم اعدام سلمان رشدي عملاً موضع امام را به جهانيان نشان داد.
وي يكي از رموز موفقيت امام راحل را مقابله تهاجمي ايشان با دشمن دانست و گفت: در مقابل استكبار علاوه بر مقابله دفاعي نياز به مقابله تهاجمي هم داريم و رهبر معظم انقلاب به بهترين شكل به صورت تهاجمي در برابر استكبار دفاع كردند كه باعث عزت اسلام و مسلمين خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمين خاتمي گفت: اين موضع‌گيري رهبري پشتوانه فقهي، ديني و مردمي دارد و از سوي يك مجتهد مطلق و ولي‌فقيه صادر شده است و يقيناً دشمنان نمي‌توانند در برابر آن راه به جايي ببرند.
وي افزود: از آنجايي كه امروز ايران اسلامي اُمّ‌القُراي جهان اسلام است و هرگونه هجمه به نظام اسلامي و ملت مسلمان ما در حقيقت هجمه به دين محسوب مي‌شود و جرم نظام اسلامي از ديدگاه استكبار جهاني چيزي جز پايبندي به دين نيست و بر اساس فرمايش قرآن كريم «و ما نقموا منهم الا أن يأمنوا بالله العزيز الحميد» رهبر معظم انقلاب مقتدرانه‌ترين موضع را در برابر دشمن اعلام كردند.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان در پايان با اشاره به جنجالهاي تبليغاتي دشمنان در اين زمينه گفت: در برابر اين موضع‌گيري حكيمانه دشمنان و به تبع آنها خود‌باختگان داخلي جنجالهايي به پا خواهند كرد كه يقيناً دود آن به چشم خودشان خواهد رفت.

/ 0 نظر / 3 بازدید