نامه غلامحسين كرباسچي به هاشمي رفسنجاني و پاسخ آن

حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

سلام عليكم

اكنون كه پس از بيست سال تلاش شبانه‌روزي در كار اجرائي در جمهوري اسلامي ايران كه حدود هشت سال آن را مستقيما در خدمت دولت حضرتعالي بودم صحنه كار و اجراء را ترك و رهسپار زندان و حصر و بعد انفصال مي‌شوم، لازم دانستم ضمن پوزش از حضرتعالي و خداحافظي و نيز تشكر از حمايتهاي بيدريغي كه بويژه در دوران رياست جمهوري از من داشته‌ايد چند نكته را به عرض برسانم، باشد كه براي ايضاح بيشتر ذهن شريف حضرتعالي و نيز مردم عزيزمان مفيد افتد:

1.  تلاش شبانه‌روزي اين حقير و مديران شهرداري در سالهاي 68 تا 78 در شهرداري تهران براي رضاي خدا و خدمت به مردم بوده و هيمشه دغدغه ما به پيروزي از منويات آن جناب، پيشبرد سازندگي و آباداني در پايتخت كشور و ايجاد امكانات رفاهي براي مردم عزيز بوده است. آنچه بعدا رخ داد و در برخي مسائل سياسي مشاركت و تلاشي صورت گرفت به خاطر تداوم اين فعاليت‌ها و خدمت و نيز با رهنمود و ارائه طريق جنابعالي بوده و هرگز انگيزه شخصي و مادي در آنها مشوق ما نبوده است.

2.  مطابق رهنمودهاي آغازين، همه تلاش مجموعه شهرداري پيشبرد اهداف سازندگي و كار و تلاش بوده است و در اين راه مجموعه ساز و كارها به صورت كلان با جنابعالي مطرح مي‌شده، از جمله رسيدگي به وضعيت معيشتي و مادي زندگي مديران و احيانا دادن امتيازاتي به آنها مطابق دستور و مجوز كلي‌اي بوده است كه از آغاز حضرتعالي به عنوان مدير اجرائي كشور داده‌ايد كه يكي از مؤثرترين ابزار در جذب نيروهاي لايق و كارآمد و تشويق و ترغيب به كار دائم و پيگير مي‌باشد.

3.  آنچه امروز به خاطر آن اينجانب محاكمه و محكوم شده‌ام (زندان و انفصال و جريمه نقدي) در راستاي همان سياست فوق و مجوزي است كه عرض شد. يعني دادن 20 درصد تخفيف در قيمت قطعه زمين به پنج تن از مديران شهرداري كه اتفاقا براي رعايت ضوابط، مجوز لازم از وزيركشور وقت نيز اخذ شد، هرچند متأسفانه در دادگاه به اين مجوزها توجهي نشد و در سلسله مراتب بعدي هم كمترين عنايتي از ناحيه مقامات عالي رتبه قضايي با همه توضيحاتي كه داده‌ايم، نشد.

4.  به عرض عالي مي‌رسانم و با اطمينان خاطر و شهامت عرض مي‌كنم كه خوشبختانه در تمام اين مدت كار در شهرداري و به شهادت اين بررسي بسيار گسترده و جرم يابانه غيرقضايي كه در دو سال اخير در شهرداري صورت گرفت كوچك‌ترين سوء استفاده شخصي از سوي مديران ارشد شهرداري سر نزده و آنچه متأسفانه برخي افراد ناآگاه و جريانات سياسي و رسانه‌هاي غيرمتعهد بعنوان غارت بيت‌المال و... دامن مي‌زنند جز دروغ‌هايي كه نهايتا اعتماد مردم را مخدوش و استحكام نظام را موهون مي‌كند نيست. اينجانب آماده‌ام كه در مقابل هر محكمه بي‌طرف و هيات منصفه عادي، هر زمان و در هر مكاني اين مساله را به اثبات رسانم. به جرأت عرض مي‌كنم هيچ كس از اين مجموعه كه متأسفانه در اين دو سال اخير گرفتار اتهام و حبس و كيفر شده‌اند دزدي نكرده و خيانتي در كار و مسئوليت خود نداشته است. اگر در جايي هم قصور و كوتاهي بوده آنچه تحمل كرده‌اند و برخوردي كه با آنها شده قطعا متناسب با آن نبوده است و اميدوارم روزي هم آنها بابت خدمات طاقت‌فرسايشان اجر خود را دريافت كنند.

5.  براي زحماتي كه در اين مدت به جنابعالي تحميل كردم و نيز به خاطر وقت گيري‌هايي كه داشتم از شما پوزش مي‌طلبم و اميدوارم مرا از دعاي خير بي‌نصيب نفرماييد. 15/2/78  غلامحسين كرباسچي

جناب آقاي كرباسچي

با توجه به ضرورت پاي‌بندي همه به قانون و مصالح نظام، از اينكه انقلاب عزيزمان از خدمات مديري لايق و متعهد و صالح محروم مي‌شود، متاسفم و از خدمات ارزنده شما متشكرم و اميدوارم با صبر و بردباري، زمينه ادامه خدمات شما فراهم گردد و اين جريان باعث دلسردي مديران ارشد نشود.

/ 0 نظر / 9 بازدید