چکيده اهم اخبار حوزوی

آيت الله نوري همداني پنج‌شنبه در ديدار فرمانده نيروي انتظامي كشور با اشاره به جايگاه حوزه‌هاي علميه در پيروزي انقلاب اسلامي گفتند: مسؤولين بايد به نظرات منطقي و استدلالي حوزه‌‌ها مبني بر حذف ربا و رشوه از نظام اقتصادي و بانكي كشور توجه كنند.

آيت الله اميني در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم ضمن دعوت از مردم عراق براي حفظ وحدت و يكپارچگي از آنان خواست در انتخابات اين كشور حضور فعال داشته باشند.
رييس خانه احزاب كشور جمعه در دفتر حزب مؤتلفه اسلامي استان قم با اشاره به درآمد سالانه كشور، بي‌كاري را نتيجه مديريت ضعيف كشور دانست. دكتر حسن غفوري‌ فرد در سلسله نشست‌هاي دفتر حزب مؤتلفه اسلامي استان قم با موضوع انتخابات رياست جمهوري گفت: انتخابات بايد بر اساس ديدگاه‌ها، طرح‌ها و برنامه‌هاي كانديدا‌ها باشد. وي در ادامه كشور ايران را از نظر منابع طبيعي بسيار غني عنوان كرد و با اشاره به اينكه ايران در سال گذشته 30 ميليارد دلار درآمد داشته است، گفت: در هيچ جاي دنيا كشوري پيدا نمي‌شود كه با 30 ميليارد دلار درآمد سالانه داراي اين تعداد بي‌كار باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

آيت الله صافي گلپايگاني روز جمعه در ديدار جمعي از طلاب حافظ قرآن با اشاره به اهميت ويژگي‌هاي معارف اهل بيت ـ ع ـ و قرآن، خواستار ايجاد جامعه قرآني در ايران شدند.

سيد محمدحسين فضل الله، هلال شيعي را بهانه‌اي براي اختلاف‌افكني ميان مسلمانان برشمرد. وي در پاسخ به اين سؤال كه علل مطرح شدن مسئله هلال شيعي چيست، گفت: متأسفانه افرادي كه اين مسئله را مطرح كردند درپي بهره‌برداري سياسي از اين مسئله هستند. آنان حاضر نيستند كه به بحث و گفت‌وگويي علمي در اين باره بپردازند تا هر گروه ادله و براهين خود را مطرح كند و حق روشن شود.

آيت الله نوري همداني پنج‌شنبه در ديدار جمعي از طلاب مازندران و كاركنان آموزش و پرورش اراك با اشاره  به اهميت شناخت زمان گفتند: دين اسلام با سياست توأم است و قادر به اداره جامعه بشري است.
آيت الله صافي گلپايگاني پنج‌شنبه در ديدار فرمانده نيروي انتظامي كشور بر لزوم برخورد يكسان با تمام مجرمان در سطح جامعه تأكيد كردند.

/ 0 نظر / 2 بازدید