منوچهر محمدی: آماده‌ايم فيلم مارمولك را براي علماي قم نمايش دهيم

تهيه‌كننده فيلم مارمولك براي فراهم‌آوردن امكان تماشاي فيلم توسط روحانيان حوزه علميه قم و نيز شخصيت‌هايي چون احمد جنتي،دبير شوراي نگهبان اعلام آمادگي كرد.

منوچهر محمدي، تهيه‌كننده فيلم مارمولك درباره اظهارات اخير احمد جنتي، دبير شوراي نگهبان مبني بر بدآموزي فيلم مارمولك و لزوم جلوگيري از نمايش آن گفت: فرمايش ايشان علی رغم اين كه فرموده‌اند فيلم را نديده‌اند، فرمايش بسيار متيني بوده است. اما آن چه در فرمايش ايشان نگران‌كننده است، اين است كه به نوعي خواسته‌اند در اين زمينه فتوا صادر شود.
محمدي گفت: ما درحال پی گيري و تلاش هستيم كه از ايشان خواهش كنيم كه فيلم را ببينند.
محمدي گفت: رسماً اعلام مي‌كنيم از تمام دوستان اعم از روحاني يا غيرروحاني كه فيلم را نديده‌ و مسموعاتي داشته‌‌اند، تقاضا مي‌كنيم كه بخواهند و ما و وزارت ارشاد اين آمادگي را داريم كه فيلم را ببريم و ضمن نمايش آن، برايشان توضيح بدهيم و اگر مجموعه اظهارنظرات به رفع سوءتفاهمات كمك كند، باعث خوشحالي ما خواهدشد.
وي درباره اظهارات صبح امروز آيت‌الله مكارم‌شيرازي گفت: الان آمادگي ندارم كه دراين باره نظري بدهم.
آيت‌الله مكارم شيرازي صبح امروز گفت: چه معني دارد كه از لباس روحانيت براي يك فيلم فكاهي و كمدي استفاده شود؟ آيا ما باور كنيم كه اين كار بي‌غرض بوده است؟
منوچهر محمدي در بخشي از گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسشي، نظر خود را درباره روحانيت چنين بيان داشت: هركس مختصر آَشنايي با تاريخ اين مرزوبوم و تعلقي به فرهنگ اين آب‌وخاك داشته باشد، به يقين مي‌يابد كه روحانيت در تاريخ ايران هميشه يك نقش ويژه و استثنائي داشته است كه مصاديق بسياري را در تاريخ مي‌توان براي آن برشمرد.
روحيه استقلال‌خواهي و مخالفت با تسلط بيگانگان، هميشه جزءشاخصه‌هاي عمده روحانيت شيعه در تاريخ اين مملكت بوده است. از ديگر سو ارتباط تنگاتنگ روحانيت با مردم و قداستي كه جايگاه روحانيت درميان مردم داشته، به دليل حريت و آزادگي و عدم تعلق و وابستگي‌اش به قدرت بوده است.
محمدي به نقش روحانيت در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: به ويژه در دوران جنگ هشت‌ساله، روحانيت پاي همه سختي‌ها و مرارت‌هاي جنگ ايستاد تا گوشه‌اي از خاك اين مملكت از دست نرود.
وي درپايان نظريه مرحوم جلال آل‌احمد درباره روحانيت را يادآور شد و گفت: شايد در تاريخ اين مملكت بتوان نام كساني را پيدا كرد كه پاي اسناد رقيت مردم را امضا كرده‌اند، ولي امضاي هيچ روحاني را نمي‌توان در پاي اين اسناد يافت.
زيّ‌طلبگي و روشنگري روحانيت نشان مي‌دهد كه اين قشر چنان جايگاه ويژه‌اي در اين سرزمين دارد كه هيچ معاندي نمي‌تواند منكر نقش تاريخي و تأثيرگذار روحانيت باشد.

/ 0 نظر / 6 بازدید