/همايشهای دينی/ دومین اجلاس اتحادیه جهانی علمای اسلام در بیروت

دومین اجلاس اتحادیه جهانی علمای اسلام با حضور متفکران و اندیشمندان جهان اسلام به مدت دو روز 28 و 29 آبان ماه سال جاری در بیروت برگزار می شود.

به گزارش مجمع جهانی تقریب مذاهب، آیت الله تسخیری دبیر کل مجمع به عنوان نایب رئیس و عضو هیات امنای اتحادیه جهانی علمای اسلام در این اجلاس شرکت می کند.

در این اجلاس موضوع تکمیل تشکیلات و نوع همکاری با سازمانهای فرهنگی بین المللی و سیستم اعلام مواضع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اتحادیه جهانی علمای اسلام در راه تثبیت اجرای شریعت اسلام از رهگذر اجتهاد آزاد و مستقل و منطبق با زمان که از سوی علمای با صلاحیت و معتبر صادر شده باشد، تلاش می کند و آن را تنها راه برای اثبات شایستگی اسلام برای انطباق با شرایط زمانی و مکانی و توانمندی آن جهت پاسخگویی به نیازهای نوظهور و اوضاع و شرایط متحول در زندگی افراد، خانواده ها و اجتماعات می داند.

این اتحادیه در راه وحدت نیروهای مسلمان و پیروان مذاهب و جریان های مختلف و نیز وحدت تلاش های علما و موضع گیری فکری و عملی آنان در برابر مسایل سرنوشت ساز امت بزرگ اسلامی در مقابل چالش های رویاروی گام بر می دارد.

اتحادیه جهانی علمای اسلام، موسسه ای است اسلامی و مردمی  که اعضای آن از میان اندیشمندان مسلمان در جهان اسلام و اقلیت ها و جمعیت های اسلامی خارج از آن انتخاب می شوند و مرکز اصلی اتحادیه در بیروت است.

لازم به ذکر است تاسیس اتحادیه جهانی علمای اسلام تیرماه امسال در لندن برگزار گردید و علامه دکتر یوسف قرضاوی مفتی بزرگ قطر به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید