بازماندن روحانيت از قافله تبليغات متنوع و به‌روز ، خسارت بار خواهد بود

رهبر معظم انقلاب اسلامي روز يكشنبه در ديدار علما‏، فضلا و طلاب استان كرمان، وظايف حوزه‌هاي علميه را به مراتب سنگين‌تر از گذشته خواندند و با اشاره به تنوع،‌ گستردگي و پيچيدگي وسائل ارتباطاتي نوين افزودند: جهان كنوني ميدان كارزار حقيقي فكري است و اگر ما با تكيه بر منابع و تفكرات اصيل اسلامي وارد اين ميدان شويم، قطعاً پيروزي از آن ماست كه البته ورود به اين ميدان نيازمند تمهيدات و برنامه‌ريزي است.
ايشان تبليغ سنتي پرمحتوا را لازم اما ناكافي دانستند و خاظرنشان كردند: اگر روحانيت از قافله تبليغات متنوع و به‌روز عقب بيافتد قطعاً‌ خسارات بزرگي متحمل خواهد شد.
ايشان رمز توفيقات استاد شهيد مطهري را تلاش بي‌وقفه و پيگير استاد مطهري براي خودسازي روزافزون علمي خواندند و افزودند:‌ مطهري هيچ‌گاه در استفاده از ذخيره گرانبهاي علمي خود سستي نكرد، به گونه‌اي كه امروز هم فضاي فكري جامعه مرهون افكار و نيازمند آثار و انديشه‌هاي اوست اما حوزه‌هاي علميه نبايد در شهيد مطهري متوقف بمانند چرا كه بسياري از نظريات و شبهات پس از حيات آن استاد عاليقدر مطرح شده است كه بايد به آنها پاسخ داد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تقدير از روحانيت و حوزه‌هاي علميه استان كرمان عمق بخشيدن به تحصيلات ديني و تربيت روحانيان عالم،‌ فرزانه،‌ پاكدامن ، هوشيار و آگاه به جغرافياي سياسي و فكري جهان را وظيفه اصلي حوزه هاي علميه خواندند و افزودند: دشمن همه روحانيت را هدف قرار داده چرا كه روشنگري ديني مهمترين سلاح جامعه اسلامي در مقابل حملات دشمن است و روحانيت در استفاده از اين سلاح نقش اساسي بر عهده دارد.
رهبر معظم انقلاب در بخش ديگري از سخنانشان قانون اساسي را قانوني بسيار خوب و پيشرفته دانستند و افزودند: اين قانون با خصوصيات همچون تقسيم‌بندي صحيح قدرت، مي‌تواند ضامن حفظ نظام و پيشرفت كشور باشد و دنيا و آخرت مردم را آباد سازد به همين علت است كه دشمنان آن را آماج حملات خود قرار داده‌اند.
ايشان‏ محتواي اسلامي نظام ـ‏ اثبات توانايي دين در اداره جامعه و تاثيرپذيري مسلمانان جهان از جمهوري اسلامي ايران را علت و مبناي دشمني بي وقفه جبهه استكبار با ملت ايران خواندند و افزودند: ما علاج اين دشمني را در بمب اتمي نمي‌دانيم بلكه تنها راه علاج دشمني‌ها ـ تقويت ايمان و خودسازي دروني تسلط بر فنون روز ـ پيشتازي در عرصه توليد علم ـ تقويت همبستگي ملي و افزايش ارتباطات اجتماعي و پيوندهاي ملي است.
در آغاز اين ديدار حجه الاسلام و المسلمين جعفري ـ امام جمعه كرمان و نماينده ولي فقيه در استان ـ در گزارشي اعلام كرد: استان كرمان 14 حوزه علميه برادران و 15 حوزه علميه خواهران دارد و حدود دو هزار طلبه در آنها مشغول تحصيل هستند.

/ 0 نظر / 12 بازدید