دهمين سالگرد تأسيس مركز انتشارات مؤسسه امام خميني

مراسم تجليل از پژوهش‌گران و دهمين سالگرد تأسيس مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ ، ناشر برگزيده دانشجويي سال 83 برگزار شد.

در اين مراسم كه حجت الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري، رييس مركز مديريت حوزه علميه قم و جمعي از پژوهش‌گران حوزه علميه قم حضور داشتند، آيت الله مصباح يزدي در سخناني گفت: بعد از انقلاب به بركت‌ خون‌ شهدا و رهبري‌ امام راحل، علوم و معارف اسلامي و توليد فكر در ساحت دين رشد چشم‌گيري يافته است، ولي با اين حال اهميت كار و سنگيني وظيفه، چندين برابر شده است و اين به خاطر نيازهايي است كه در جامعه به وجود آمده و تا به حال نمونه نداشته است.
رييس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ در ادامه با تأكيد بر اهميت پژوهش، تحقيقِ همراه با آموزش را سلسله‌اي از فعاليت‌هاي فرهنگي به هم پيوسته دانست و افزود: ارزش كارهاي مهم مرتبط و پيوسته، بيش از كارهاي پراكنده است و بايد از خداوند متعال به خاطر اين سنت‌ها سپاس‌گزاري كرد.
همچنين در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين رجبي، معاون پژوهش مؤسسه گزارشي از فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين بخش را ارائه كرد و گفت: در زمينه پژوهش‌هاي ديني آن قدر نياز و خلأ زياد است كه تحقيق در اين موضوعات را واجب مي‌كند. وي در پايان گزارش خود آماري از رشد چشم‌گير فعاليت‌هاي پژوهشي مؤسسه ارائه كرد.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين زارعان، رييس مركز انتشارات مؤسسه با تقدير از محققان، استادان و مؤلفان همكار مجموعه انتشارات گفت: هدف ما از تأسيس مركز انتشارات، تشويق و ترغيب استادان، محققان و دانش‌پژوهان به تأليف و نگارش، تدوين فني چاپ و نشر كتب و پايان‌نامه‌هاي مؤسسه، چاپ و نشر متون درسي مورد نياز حوزه و ايجاد تسهيلات خريد كتاب‌هاي درسي و منبع بود. وي در ادامه، گزارشي از فعاليت‌هاي اين مركز ارائه كرد و افزود: تا پايان سال 82، سه ميليون جلد كتاب در اين مركز نشر و توزيع شده است و ان شاء الله تا پايان سال 83 به 4 ميليون عنوان خواهد رسيد.
در پايان اين مراسم، از نويسندگان برتر و پژوهش‌گران برگزيده مؤسسه قدرداني شد.
/ 0 نظر / 2 بازدید