/شيعيان عربستان/ انتخابات شهرداري‌ها، آغاز دگرگوني سياسي ـ اجتماعي در عربستان

امام جمعه شهر شيعه‌نشين عواميه عربستان در جمع نمازگزاران گفت: انتخابات شهرداري‌ها در عربستان شروع تحول سياسي ـ اجتماعي در كشور است.

سيد طاهر شميمي، امام جمعه شيعي ‌عواميه گفت: از بزرگ‌ترين مظاهر اين عصر يعني هزاره سوم، زوال ديكتاتوري در جهان و حاكميت قانون و مشاركت مردم در انتخابا دولت‌هاست و مردم به حدي از درك و فرهنگ اجتماعي رسيده‌اند كه ديگر جايي براي امثال موسيليني، هيتلر و پهلوي نيست. زيرا حاكمان جبار گذشته با استفاده از عدم آگاهي اجتماعي و جهل مردم، به حكومت رسيدند و تفكراتي در بين مردم ايجاد كرده بود‌ند كه مانع از قيام آنها مي‌شد، مانند اينكه خروج بر حاكم ولو اينكه ظالم باشد خروج از دين است و يا اين منطق كه تقدير مسلمين اين است كه در سختي زندگي ‌كنند تا خداوند در كار آنها گشايشي ايجاد كند و ديگر اينكه هرگاه حاكم ظالمي برود ظالم ديگري به جاي او مي‌آيد پس قيام برضد حكومت فايده‌اي ندارد ولي اكنون مردم به حقوق و تكاليف ديني خود آگاه شده‌اند و سعي دارند مضامين آياتي همچون «مالكم لاتقاتلون في سبيل الله والمستضعفين» «و شاورهم في الأمر» كه مردم را دعوت به حضور در صحنه مي‌كند، اجرا كنند.
وي در ادامه با اشاره به انتخابات عربستان گفت: انتخابات از بزرگ‌ترين مصاديق مشورت است كه اسلام بر آن تأكيد دارد و انتخابات شهرداري‌ها در عربستان شروع خوبي براي توسعه مشاركت مردم در حاكميت است كه اميدواريم به بخش‌هاي ديگر به ويژه مجلس شورا كه اكنون انتصابي است نيز برسد. وي در پايان با اشاره به اينكه زمان نام‌نويسي در انتخابات روبه پايان است، از مردم خواست كه مقدمات شركت در انتخابات را فراهم كرده، به افراد صالح و كارآمد رأي دهند و بدين وسيله حقوق نسل‌هاي آينده را نيز محترم شمرند.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٤ دی ،۱۳۸۳