دوره دکترا در دانشکده علوم حدیث

حجت الاسلام صادقی در گفت وگو با گروه دین و اندیشه "مهر" گفت : مطالعات اولیه به منظور ایجاد دوره دکترا در دانشکده علوم حدیث در دست انجام است .

حجت الاسلام محمد علی صادقی مدیر روابط عمومی دانشکده علوم حدیث در گفت وگو با خبرنگار گروه دین واندیشه خبرگزاری "مهر"، ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت : تا پیش از فعالیت دانشکده علوم حدیث ، این رشته به صورت تخصصی ، تنها در حوزه علمیه تدریس می شد و دانشگاه ها از داشتن رشته های تخصصی قرآن و حدیث محروم بودند ، آغاز فعالیت دانشکده علوم حدیث و جذب دانشجو از طریق آزمون سراسری تا حد زیادی این ضعف را برطرف کرد .

وی ، تحقق عملی وحدت حوزه و دانشگاه را از مهم ترین اهداف فعالیت دانشکده علوم حدیث اعلام کرد و گفت : مراکز علمی و دانشگاهی همواره به اطلاعاتی در زمینه حدیث و قرآن و همچنین اساتیدی به منظور پاسخگویی به نیازها ، محتاج هستند که دانشکده علوم حدیث با تربیت دانشجویان متخصص در این زمینه ها به خوبی می تواند پاسخگوی نیاز علمی و تخصصی دانشگاه ها و جامعه باشد .

حجت الاسلام صادقی تأمین و تربیت محققان و کارشناسان زبده و قابل در زمینه معارف اسلامی را از دیگر دستاوردهای دانشکده علوم حدیث اعلام کرد و گفت : از آنجا که این دانشکده به صورت مجازی و از طریق اینترنت نیز دانشجو می پذیرد ، این امر برای ترویج معارف اسلامی و حدیثی در داخل و خارج از کشور بسیار مثمر ثمر و سازنده واقع می شود .

وی فراهم کردن امکانات رشد و ارتقاء مؤسسات تحقیقاتی داخل کشور را نتیجه مثبت دیگری اعلام و تصریح کرد : دانشکده علوم حدیث تلاش می کند تا زیبایی کلام معصومین را در سطح جامعه گسترش دهد .

صادقی در ادامه با اشاره به این که دانشکده علوم حدیث سالانه در مقطع کارشناسی 60 و در مقطع کارشناسی ارشد 20 دانشجو می پذیرد ، گفت : طی 6 سالی که از فعالیت دانشکده می گذرد ، 250 خواهر و برادر دانشجو جذب مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده شده اند که از این میان 100 نفر فارغ التحصیل داشته ایم .

وی افزود : در بخش مجازی دانشکده 100 نفر فراگیر از میان 1000 نفر شرکت کننده ، ثبت نام شده اند که 50 نفر آنها از کشورهای خارجی هستند .

مدیر روابط عمومی و دفتر ریاست دانشکده علوم حدیث با تأکید بر این که فارغ التحصیلان این دانشکده در تحصیلات تکمیلی بسیار موفق ظاهر شده اند  گفت : مطالعات اولیه به منظور ایجاد دوره دکترا در دانشکده علوم حدیث در دست انجام است .

دانشکده علوم حدیث از سال 1378 با مجوزرسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعال و دانشجویان خود را از طریق آزمون سراسری ، برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جذب کرده است.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱ دی ،۱۳۸۳