آيت الله شيرازي در جمع طلاب و فضلاي حوزه: جسم و جان انسان بايد در خدمت خدا باشد

آيت الله سيد محمدصادق شيرازي در ديدار با جمعي از طلاب و روحانيون حوزه علميه قم بر ضرورت اخلاص در عمل تأكيد كرد و گفت: جسم و جان انسان بايد براي خدا كار كند و همواره در خدمت او باشد.
وي در اين ديدار با اشاره به حديثي از اميرالمؤمنين ـ ع ـ كه مي‌فرمايد رحم الله امرءً عرف قدره [خدا رحمت كند بنده‌اي را كه قدر خودش را بداند] تصريح كرد: انسان بايد همواره در خدمت اسلام و مسلمانان باشد و تمامي تلاشش را در عمل براي رضاي خدا قرار دهد كه اين است قدر و منزلت انسان.
آيت الله شيرازي افزود: انسان صالح بايد در درجه اول اميد و توكلش بر خدا باشد و هيچ‌گاه در برابر مشكلات و سختي‌ها احساس شكست نكند و اين چنين انساني است كه مي‌تواند تأثيرات بسزايي بر ديگران بگذارد. وي تأكيد كرد: انساني كه قصد دارد بر جامعه تأثيرات مثبت و مفيد بگذارد بايد مانند ائمه اطهار ـ ع ـ از عمل و كوشش مستمر، غفلت نورزد و همواره به فعاليت و تلاش بپردازد. آيت الله شيرازي قدر و منزلت و مقام علما و انديشمندان بزرگ تشيع مانند شيخ مفيد و شيخ طوسي را ناشي از تلاش‌هاي بي‌وقفه آنها در زمينه‌هاي علمي و عبادي دانست و از خداوند رسيدن به درجات بالاي علمي و معنوي را براي طلاب و فضلاي حاضر و همه علماي اسلام مسئلت نمود.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ آبان ،۱۳۸۳