جمعيت اخوان‌المسلمين اردن: هدف ما اصلاح در همه عرصه‌ها طبق نظر اسلام است

عبدالمجيد الذنيبات از مسئولان جمعيت اسلامي اخوان‌المسلمين اردن، در يك نشست مطبوعاتي تأكيد كرد: هدف اين جمعيت اصلاحات در همه زمينه‌هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي مطابق نظر اسلام است.

به گزارش روزنامه الدستور چاپ اردن، وي در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران و خبرنگاران داخلي تصريح كرد: اخوان‌المسلمين از قلب ملت اردن برخواسته است و حق محوري، مبارزه با فساد، امر به معروف و نهي از منكر را در اولويت كار‌هاي خود قرار داده است. عبدالمجيد افزود: اين جمعيت با تمام نيروها، احزاب و شخصيت‌هاي مخلص اردن كه قصد خدمت به وطن و امت اسلامي را دارند، همكاري مي‌كند و هيچ‌گاه ديدگاه‌هاي متعصبانه و خشكي در اهداف و فعاليت‌هاي خود نداشته و ندارد.
وي خاطر نشان كرد: دولت و حكومت اردن اگر به ارزش‌ها و اصول و مباني اسلامي عمل كند و در تمام اقدامات و فعاليت‌هاي خود آنها را در نظر بگيرد مورد تأييد و حمايت ماست. شايان ذكر است جمعيت اخوان‌المسلمين در سال 1945 در اردن تأسيس شد و همواره در راستاي نشر فرهنگ و تعاليم اسلامي در اين كشور فعاليت كرد. از مهمترين فعاليت‌هاي اين جمعيت اسلامي ايجاد وحدت و روابط نزديك بين اردن و فلسطين بود كه آثار بسيار مطلوبي را دنبال داشت. شركت در عرصه‌هاي سياسي، انتخابات، عرصه‌هاي فرهنگي و اجتماعي، اين جمعيت را به جنبشي معروف و با نفوذ در اردن تبديل كرده است.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ آبان ،۱۳۸۳