آيت الله صافي گلپايگاني: رضايت حضرت ولي‌ عصر ـ عج ـ در سايه اصلاح جامعه است

آيت الله صافي گلپايگاني در ديدار مسئولين مؤسسه در انتظار نور با اشاره به تجديد حيات فرهنگ مهدويت در جامعه گفتند: لازم است علاوه بر جنبه‌هاي عملي، مقاصد حكومت حضرت ولي عصر ـ عج ـ نيز در جامعه متجلي شود.

ايشان در اين ديدار اظهار داشتند: وقتي وارد رشته تخصصي مهدويت مي‌شويم عرصه آن در برابر ما گسترش پيدا كرده، توفيقات الهي نيز بيشتر مشهود مي‌شود. فرهنگ مهدويت به عقيده بنده با توجهات غيبي دوباره در حال زنده شدن و احيا شدن است و مردم هم علاقه خاصي به اين مسئله ابراز مي‌كنند و اين مسئله ممكن نيست مگر با عنايت خود حضرت ولي عصر‌‌ ـ عج ـ‌.
آيت الله صافي گلپايگاني خواستار انتقال صحيح حقايق مهدويت به مردم شدند و افزودند: مسئله مهدويت يك موضوع بسيار محكمي است و بنابراين بايد با ارائه مطالب تحقيق شده براي مردم استحكام آن تبيين شود و مردم بر اساس آن اعتقاد مستحكم‌تري نسبت به ولايت حضرت ولي عصر ـ عج ـ داشته باشند و روز به روز اين مطلب گسترش پيدا كند.
ايشان تطبيق مهدويت با مسائل روز جامعه را مهم برشمردند و گفتند: بايد از فرهنگ مهدويت براي اصلاح جامعه و جلوگيري از ترويج فساد بهره‌برداري شود. زيرا از جامعه‌اي كه به نام جامعه مهدوي نام گرفته اما حركت آن بدين گونه است چيزي باقي نمي‌ماند. لازم است همگام با تبيين جنبه‌هاي علمي حكومت حضرت ولي عصر ـ عج ـ، مقاصد اين حكومت هم متجلي شود. نمي‌شود ما جامعه‌مان را مهدوي معرفي كنيم در حالي كه برخي مفاسد علني در جامعه وجود داشته باشد و روز به روز هم بيشتر ‌شود. طوري نباشد كه حتي مخالفان شيعه به ما اشكال كنند كه اعتقادات شما ضعيف است و سنت‌ها در حال از بين رفتن است.
اين مرجع تقليد تصريح كردند: در راستاي مجالس و برنامه‌هاي مهدويت مردم را متوجه اين مطلب كنيد كه بايد تعهد ديني و اخلاقي داشته باشيد. اگر مي‌خواهيد امام عصر ـ عج ـ از شما راضي باشد جامعه را اصلاح كنيد زيرا ايشان از رواج مفاسد بسيار ناراحت مي‌شوند و تمام اين رنج‌ها بر دوش حضرت است.
ايشان خواستار حفظ هويت اسلامي كشور شدند و خاطر نشان كردند: هويت مهدويت و اطاعت از اوامر امام زمان ـ عج ـ بايد حفظ شود و اگر اين طور نباشد مشكل ايجاد مي‌شود. زيرا همان اندازه كه شما تلاش و تحقيق و فعاليت مي‌كنيد دشمنان نيز فعاليت مي‌كنند و در اين مقام برآمده‌اند كه نگذارند فرهنگ مهدويت رواج پيدا كند.
آيت الله صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود با گلايه از برنامه‌هاي صدا و سيما در ايام نيمه شعبان متذكر شدند: به صدا و سيما تذكر دهيد تا سعي كند در ايام نيمه شعبان برنامه‌هاي به واقع مذهبي پخش كند. اين صحيح نيست كه برنامه به اسم نيمه شعبان و امام زمان ـ عج ـ باشد، اما در آن سرودهاي نامناسب پخش شود.
ايشان قداست‌شكني را از برنامه‌هاي دشمنان براي ضربه زدن به اسلام ارزيابي كردند و يادآور شدند: يكي از سياست‌هاي بني‌اميه كه در مدينه اعمال مي‌كردند اين بود كه از تمام نقاط نوازندگان و مطرب‌ها را جمع مي‌كردند تا در مدينه برنامه اجرا كنند و هر عالم ديني كه وارد شهر مي‌شد از مدينه متنفر مي‌شد. از اين رو بايد مواظب بود تا برنامه‌ها آلوده نشود.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ مهر ،۱۳۸۳