ششمين دوره همايش كتاب سال ولايت در كرمان

 ششمين دوره همايش كتاب سال ولايت بيست و ششم شهريورماه سال جاري با حضور شخصيت‌هاي حوزوي و فرهنگي داخل و خارج از كشور در كرمان برگزار مي‌شود.

مدير اجرايي اين همايش در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار رسا با بيان اين مطلب اظهار داشت: كتاب‌هايي كه در سال 82 در حوزه معارف ائمه اطهار ـ ع ـ اعم از تحقيق، تأليف و ترجمه به چاپ رسيده باشد، در بخش داوري راه يافته است كه از ميان آنها كتاب‌هاي برتر انتخاب و معرفي مي‌شوند.
حجت الاسلام معراجي افزود: همايش كتاب سال ولايت براي ششمين سال در دو بخش عادي و ويژه در حوزه‌هاي معرفت، كلام، سيره و اصحاب ائمه اطهار ـ ع ـ برگزار و برگزيدگان و نويسندگان فرهيخته به جهان تشيع معرفي خواهند شد. وي به بخش ويژه همايش اشاره كرد و گفت: امسال كتاب‌هايي كه بعد از انقلاب درباره حضرت امام حسن مجتبي ـ ع ـ به چاپ رسيده‌اند مورد بررسي قرار گرفته است كه بهترين اثر در همايش معرفي خواهد شد. وي افزود: براي آنكه اهل قلم بتوانند آثاري را درباره شخصيت‌هاي مطرح در بخش ويژه خلق كنند نزديك به دو سال زودتر از بررسي، موضوع را اعلام مي‌كنيم.
حجت الاسلام معراجي گفت: نخستين دوره كتاب سال ولايت در سال 1378 و در قم برگزار شد و سپس براي آنكه عطر ولايت ائمه اطهار ـ ع ـ به مشام استان‌هاي ديگر نيز برسد تصميم بر آن شد كه در مراكز استان‌ها برگزار شود. وي افزود: در سال 80 در شهرري، 81 در يزد و 82 در رشت با بهترين شكل برگزار شد و امسال نيز به دعوت حوزه علميه كرمان و امام جمعه اين شهر در اواخر رجب ششمين دوره كتاب سال ولايت در كرمان برگزار مي‌شود.
حجت الاسلام معراجي به انتخاب نويسندگان غير ايراني در اين همايش اشاره كرد و گفت: هر نويسنده‌اي در هر جاي دنيا اگر كتابي درباره با ائمه اطهار ـ ع ـ تأليف كرده باشد، امكان برگزيده شدن دارد، همانطور كه در سال گذشته، باقر شريف القريشي در بخش برگزيدگان دارد، همانطور كه در سال گذشته، باقر شريف الرقيشي در بخش برگزيدگان معرفي شد. وي ادامه داد: امسال نيز دو نفر از برگزيدگان اين همايش از كشورهاي لبنان و عربستان مي‌باشند.
وي درباره انتخاب داوران گفت: از بهترين شخصيت‌هاي حوزوي و دانشگاهي براي انجام داوري استفاده شده است و آنها نيز با تمام تلاش سعي كرده‌اند با كمترين اشتباه كتب و نويسندگان برگزيده را انتخاب كنند.
وي با اشاره به تلاش‌هاي گسترده در حمايت از نويسندگان در حوزه ائمه اطهار ـ ع ـ گفت: از سال آينده اين حمايت‌ها با چاپ و ترجمه آثار بيشتر به چشم‌ خواهد خورد و قدم‌هاي بسياري نيز در اين مورد برداشته شده است.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ شهریور ،۱۳۸۳