اسلام برای پالایش درون فرصت های ذی قیمتی را فراروی انسان قرار داده است

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به معنویات در زندگی گفت : ثبت نام متقاضیان اعتکاف از فردا در مساجد و دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی انجام می شود.

حجت الاسلام محمد حسین موسی پور معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با تصریح  این نکته که برای رسیدن به زندگی سرشار از سعادت و نیکبختی ، انسان نیازمند توجه ویژه به ابعاد معنوی زندگی است گفت : توجه صرف به مادیات ، هر چند با پیشرفت و رفاه همراه باشد ، دغدغه ها و بحران های فراوانی را به همراه دارد .

وی با اشاره به این که امروزه جهان غرب نیز در کنار مادیات ، برای معنویات زندگی هم جایگاه ویژه ای در نظر گرفته است  افزود : در این میان دین مقدس اسلام برای تقویت بعد معنوی اهمیت ویژه ای قائل است تا جایی که در اسلام رفاه جسمانی با تعالی نفسانی ارتباط ناگسستنی دارد .

حجت الاسلام موسی پور یادآورشد : مدلی که اسلام برای توسعه پایدار ارائه کرده ، مدلی است که سرمایه معنوی را پشتوانه سرمایه مادی و همچنین سرمایه پیشرفت می داند .

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اعلام این که به منظور زمینه سازی ، برنامه ریزی مناسب و ارزنده ، هماهنگی بیشتر و ایجاد زمینه بهره گیری مناسب از ارزشهای فصل نیایش ستاد عالی فصل نیایش تشکیل شده است گفت: مدیران دستگاه های مختلف و تشکل های مردمی اعضای این ستاد هستند .

وی ، ویژه برنامه جشن مبعث ، ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار ، ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز ، میلاد امام زمان (عج) ، دهه بهداشت و نکوداشت مساجد( 15 تا 24 مهر ) ، جشن اعیاد رمضانیه و استقبال از ماه مبارک رمضان ( 22 تا 24 مهر ) و همچنین شبهای احیاء را از دیگر برنامه های فصل نیایش عنوان کرد .

حجت الاسلام موسی پور در ادامه با یادآوری این که پیش از انقلاب اعتکاف بسیار مهجور بود اما بعد از انقلاب این سنت حسنه به نحو شایسته ای احیا شده است گفت : این احیاء به گونه ای بود که در آغاز، مراسم اعتکاف با 25 هزار نفر شروع شد و سال گذشته 150 هزار نفر در این مراسم شرکت داشتند .

وی افزود : از این میان 70 درصد معتکفین را دانشجویان ، دانش آموزان وطلاب تشکیل می دادند و به ترتیب شهرهای تهران ، فارس ، خراسان و قم بیشترین معتکف را داشته اند ، همچنین 56 درصد معتکفین از میان خواهران و 44 درصد نیز از میان برادران بوده اند .

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد : برگزاری مراسم اعتکاف کاملا مردمی است و سازمان تبلیغات تنها نقش هدایت کننده و سازماندهی را بر عهده دارد .

مراسم اعتکاف 13رجب همزمان با میلاد فرخنده امیر المؤمنین علی (ع) در مساجد کشور آغاز می شود . طی مراسم اعتکاف، معتکفین با اقامت سه روزه در مساجد ، روزه داری ، دعا و نیایش ، به احیای این سنت نبوی می پردازند .

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳۸۳