آيت الله مهري خبر داد : 4 هزار نفر از شيعيان عراق در ليست ترور قرار دارند

آيت الله مهري از روحانيون كويت، گفت: 4 هزار نفر از شيعيان و شخصيت‌هاي برجسته عراقي از جمله آيت الله سيستاني در ليست ترور قرار دارند.
يت الله سيد محمدباقر موسوي مهري از روحانيون كويتي و نماينده برخي مراجع تقليد در جمع نمازگزاران در مسجد كلاردشت افزود: اين خبر به نقل از يك مقام دولت عراق اعلام شده است لذا بايد براي حفظ جان شخصيت‌هاي برجسته و ديگر فعالان شيعي، اقدامات حفاظتي صورت گيرد.
آيت الله مهري با اشاره به جايگاه مذهبي و علمي نجف اشرف و ديگر عتبات عاليات عراق گفت: شهر مقدس نجف يك شهر سياسي نيست بلكه شهريست مذهبي و مركز علم كه علماي بزرگي در اين شهر همچون صاحب كتاب عروه‌الوثقي در آن زندگي مي‌كرده‌اند. وي افزود: دو حوزه علميه قم و نجف اشرف مكمل يكديگرند كه مراجع بزرگي براي هدايت بشر در آن مايه افتخار شده‌اند.
آيت الله مهري در خصوص تحويل كليد حرم مطهر حضرت علي ـ ع ـ به آيت الله سيستاني گفت: براي تحويل گرفتن كليد حرم مطهر و مديريت به اين مكان مقدس نرفته‌اند. ايشان فرمودند من نه كليدي مي‌خواهم و نه مديريت حرم را بلكه كليد حرم بايد در دست نمايندگان آيات عظام قرار بگيرد.
وي در مورد قدرت ايران گفت: ايران و نظام اسلامي با داشتن مريدان جان بر كف در جهان و حتي در عراق، ابرقدرت‌ها را به وحشت انداخته است. از اين رو امريكا خوب مي‌داند اگر براي ايران مزاحمت نظامي ايجاد كند، تمام منافعش در دنيا به خطر مي‌افتد.
آيت الله مهري در ارتباط با رد پاي القاعده در ترورهاي عراق گفت: اين ترورها اكثراً از سوي زرقاوي و گروه القاعده و بعثي‌هاست. اخيراً شنيدم زرقاوي در مجلس خصوصي گفته كه من بودم كه محمدباقر حكيم را كشته‌ام.
وي در پايان آينده عراق را با توجه به ادامه اشغال اين كشور نگران كننده خواند.
منبع: روزنامه جمهوري اسلامي

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳۸۳