سيد حسن نصرالله: شوراي امنيت ، حافظ منافع صهيونيست‌ها و امريكا است

سيد حسن نصرالله با انتقاد شديد از اقدام مداخله‌جويانه شوراي امنيت در تصويب قطع‌نامه‌اي مبني بر لزوم عقب‌نشيني نيروهاي سوريه از لبنان تأكيد كرد: اين قطع‌نامه دست‌آويز جديدي است كه به سود منافع مشترك صهيونيستي ـ امريكايي در منطقه است.
وي تأكيد شوراي امنيت مبني بر خروج نيروهاي سوري از لبنان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: لبنان نياز ضروري به باقي ماندن نيروهاي سوريه دارد و اگر كساني در لبنان خواهان خروج نيروهاي سوري هستند، ما به آنها مي‌گوييم بياييد يك همه‌پرسي در لبنان انجام دهيم و اين موضوع را به صورت قطعي حل كنيم. سيد حسن نصرالله تصريح كرد: همه‌پرسي هميشه براي حل مسائلي به كار مي‌رود كه تمام ملت به آن اجماع ندارند. اين بار بياييم موضوع وجود نيروهاي سوري در لبنان را به همه‌پرسي بگذاريم. رأي اكثريت هرچه بود، اقليت بايد آن را بپذيرد و ديگر نيازي به دخالت اجنبي وجود ندارد.
دبير كل حزب الله لبنان همچنين با انتقاد شديد از قطع‌نامه 1559 شوراي امنيت كه خواهان خلع سلاح مقاومت اسلامي لبنان شده بود، گفت: سلاح مقاومت حزب الله كسي را هدف قرار نمي‌دهد و هيچ مانعي براي عملكرد آزاد حكومت در مناطق آزاد شده جنوب لبنان ايجاد نمي‌كند. وي افزود: اصرار امريكا و رژيم صهيونيستي براي خلع سلاح مقاومت اسلامي لبنان، تنها به دليل آن انجام مي‌گيرد كه اين مقاومت به عنوان قدرت بازدارنده در برابر تجاوزات رژيم صهيونيستي قرار گرفته است و واشنگتن و تل‌آويو خواهان نابودي اين قدرت بازدارنده هستند.
سيد حسن نصرالله همچنين خطاب به فرانسه گفت: فرانسه بايد از قدم گذاشتن در مسيري كه امريكا طي مي‌كند، خودداري كند تا منافع خود در منطقه را از دست ندهد.
منبع: پايگاه خبري ايلاف

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳۸۳