معرفی پايگاه های اسلامی اينترنتی: پايگاه اطلاع رساني سراسري اسلامي (پارسا)

پايگاه اطلاع رساني سراسري اسلامي (پارسا)  مجموعه ارزشمندی است که به معرفی منابع علمی اسلامی به سه زبان فارسی، عربی و انگليسی پرداخته است. مهندس سميعی مسوول آن است. اين پايگاه به معرفی منابعی مانند کتاب، مقاله نشريات و همايشها، پايان نامه ها و ... پرداخته است. ۳۶۸۲۲ کتاب و ۴۴۹۹۳ مقاله نشريات و ۶۵۵ مقاله مجموعه های علمی و ۲۴۹۰ پايان نامه معرفی شده است. تعداد پديدآورندگان معرفی شده در اين سايت ۲۴۸۷ و تعداد ناشران ۲۷۳۱ است.

از آثار اين پايگاه انتشار فصلنامه کتابهای اسلامی به مدير مسوولی آقای احمد مسجد جامعی است. اين فصلنامه هر سه ماه يك ‏بار حاوي متن چكيده كتب و مقالات اسلامي منتشر شده در مجلات و نشريات با عناوين گوناگون كه در طول يك فصل از سال چاپ شده‏اند، در دسترس پژوهشگران و دوستداران علوم ‏اسلامي خواهد بود.

اين پايگاه به انتشار کتاب سال نيز مبادرت ورزيده است. كتاب سال مشتمل بر مجموعه كاملي از متن چكيده كتب و مقالات در زمينه علوم اسلامي همراه با عناوين و موضوعات مختلف و متنوع است كه در طي يك سال چاپ و منتشر شده‏اند، براي استفاده پژوهندگان و مراكز پژوهشي اسلامي تهيه شده و انتشار خواهد يافت.

همچنين ديسك نوري پارسا در پايان هر سال همراه با اطلاعات متنوع و مفيد در زمينه انتشارات علوم ‏اسلامي در خدمت پژوهشگران محترم قرار مي‏گيرد. شما مي‏توانيد عناوين كتب و مقالاتي را كه در طول سال در سراسر جهان منتشر شده‏اند در قالب چكيده متن همراه با تصوير منابع ياد شده و مشخصات كتابشناختي آنها، جستجو كنيد و اطلاعات مورد نياز خود را بيابيد.

پارسا اقدام به تهيه اصطلاحنامه علوم اسلامی نموده است که در نوع خود بی بديل است.

نشانی پايگاه: http://www.islamicdatabank.com

نشاني الكترونيك : Support@IslamicDataBank.com

Tel: +98-251-2910705  Fax:+98-251-2931356

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ شهریور ،۱۳۸۳