سيد حسن نصر‌الله با اشاره به اوضاع عراق: صدام‌هاي ديگري در حال شكل‌گيري است

 سيد حسن نصرالله، دبير كل حزب الله لبنان روز جمعه طي سخناني به بررسي اوضاع كنوني نجف و ديگر شهرهاي عراق و اقدامات امريكايي‌ها پرداخت و تأكيد كرد: صدام‌هاي جديدي در كشور عراق، در حال شكل‌گيري و مسلط شدن بر اوضاع هستند.

به گزارش روزنامه لبناني السفير اين شخصيت شيعي لبنان تأكيد كرد: آنچه كه اين ايام از اشغالگران امريكايي و حكومت موقت مدعي دموكراسي در نجف ديديم، در حقيقت تكرار اقدامات ديكتاتوري و وحشيانه صدام مخلوع است.
وي تصريح كرد: سياست صدام در مقابله با مخالفان و معارضين سياسي و مقاومت كنندگان بر همگان روشن و آشكار بود و امروزه از جانب حكومت موقت و حاميانشان، همان سياست‌ها و اقدامات را مشاهده مي‌كنيم.
سيد حسن نصرالله هشدار داد: امريكايي‌ها با طرح‌ها و برنامه‌هاي خود در جهت اجراي سياست‌هاي استعماري خود در عراق در حال روي كار آوردن صدام‌هاي ديگري به جاي صدام حسين مخلوع هستند كه بسيار خطرناك است.
وي افزود: اشغالگران و حكومت موقت، بي‌محابا با جريان‌ها و گردهمايي سياسي مخالف و جريان‌‌هاي مقاومت در عراق به مقابله پرداخته‌اند و قصد نابودي كامل آنها را دارند. هدف آنها از بين بردن هرگونه مخالف، معارض و مقاومت كننده در برابر اقدامات استعماري‌شان است.
در همين حال به گزارش پايگاه‌هاي خبري متعدد عراقي مانند المجدد، كربلا نيوز برخي منابع آگاه در عراق بارها نسبت به طرح‌ها و سياست‌هاي امريكايي در ريشه‌كن كردن برخي جريان‌هاي شيعه و مخالف امريكا و سياست‌هاي آنها در عراق هشدار دادند و قاطعانه اعلام كردند: امريكايي‌ها در زمان حضورشان در عراق، با ترور، دستگيري و ساير روش‌ها قصد دارند فضاي كشور را در انتخابات آينده عراق به نفع خود تغيير دهند و زمينه را براي روي كار آمدن عناصر وابسته و مجري سياست‌هاي كاخ سفيد فراهم كنند.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳۸۳