مقتدا صدر خطاب به جيش المهدي: به مبارزه با امريكا ادامه دهيد

مقتدا صدر با صدور بيانيه‌اي از طرفداران و ياران خود در جيش المهدي خواست تا همچنان به مبارزه و جنگ با امريكايي‌ها ادامه دهند.
وي در اين بيانيه اعلام كرد: هيچ‌گاه دست از مبارزه عليه اشغالگران امريكايي بر نداريد و حتي اگر من شهيد و يا اسير شوم نيز مبارزه را متوقف نكنيد. انشاء الله پيروز هستيد من همواره خواستار عراقي متحد و يكپارچه هستم.
وي در اين بيانيه افزود: از تمامي افراد و گروه‌هايي كه در تلاشند تا بحران‌ها و درگيري‌ها بطور مسالمت‌آميز حل گردد، تشكر مي‌كنم.
شايان ذكر است درگيري‌ها بين دو طرف درگير در نجف و ديگر شهرهاي عراق، براي روز هفتم همچنان ادامه دارد و نيروهاي جيش المهدي در مبارزه با سربازان امريكايي و انگليسي بسيار مصممند.
مقتدا صدر همچنين در گفت‌وگو با خبرگزاري آلمان اظهار داشت: وجود نيروهاي امريكايي در عراق و ادامه استقرار طولاني مدت آنها در اين كشور، يك فاجعه بزرگ را درپي خواهد داشت.
صدر افزود: امريكايي‌ها هيچ جايگاه و مكاني در عراق ندارند و در صورتي كه به حضور خود در عراق اصرار كنند، هرگز روي آرامش را در اين كشور نخواهند ديد و خاك عراق به آتشفشاني از خشونت و مرگ براي نيروهاي امريكايي تبديل خواهد شد.
وي تصريح كرد: هيچ عراقي شرافتمندي نمي‌تواند وجود تانك‌ها و هواپيماهاي امريكايي در عراق را تحمل كند و هيچ راهي جز مقاومت عليه نيروهاي اشغالگر امريكايي وجود ندارد زيرا با وجود چنين نيروهايي هيچ روند سياسي در عراق نمي‌تواند موفق باشد.
صدر گفت: مقاومت يك پاسخ طبيعي در برابر اشغالگران است زيرا هر ملتي كه تحت اشغال به سر مي‌برد، مي‌تواند از راهكار مقاومت در برابر اشغالگران استفاده كند و امروز ملت ما تحت اين اشغال به سر مي‌برد.
وي همچنين خطاب به دولت موقت عراق گفت: من از اين دولت مي‌خواهم كه به ياري و همراهي ملت عراق بشتابد و از نيروهاي اشغالگر دور شود و خواسته‌هاي اين اشغالگران را جامه عمل نپوشانند. زيرا در آن صورت ما مجبور خواهيم بود بگوييم كه اين حكومت، در امتداد نيروهاي اشغالگر عراق تشكيل شده است.
صدر گفت: وجود نيروهاي امريكايي در عراق منجر به سخت‌تر شدن بيش از پيش امور و پيچيدگي آن خواهد شد.
وي تأكيد كرد: ما به دليل اعتقاد و تعهد اخلاقي نه از روي ضعف، برقراري آتش‌بس با نيروهاي امريكايي را پذيرفتيم اما اين نيروهاي امريكايي بودند كه اين آتش‌بس را نقص كردند.
وي افزود: تمام عناصر سپاه المهدي افرادي مخلص هستند كه كشور و ملت خود را دوست دارند و از روي اخلاص از ملت و كشور خود دفاع مي‌كنند. بنابراين اين افراد، آن طوري كه ادعا مي‌شود تروريست نيستند.
منبع: پايگاه خبري اسلامي

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٤ امرداد ،۱۳۸۳