ديدار رئيس و هيئت رئيسه مجلس با مراجع معظم تقليد

در ابتداي اين ديدارها آيت الله مكارم شيرازي گفتند: مجلس هفتم شوراي اسلامي عاقلانه و حساب شده كار كرد و الحمدالله بهانه را از دست مخالفين گرفته است.
ايشان افزودند: ملاقات با مراجع برنامه حساب شده و واقع‌بينانه است، حكومت و انقلاب اسلامي، هم نمي‌تواند از مراجع و فقه و فقاهت جدا باشد، و ان شاءالله كارها بااين ملاقات و همياري پيش برود.
آيت الله مكارم شيرازي گفتند: البته در جمهوري اسلامي مجلس مهم‌ترين نهادي حكومتي است و انتظار زيادي هم از اين نهاد مي‌رود و اگرچه مشكلات تنها با مصوبات مجلس حل نمي‌شود ولي بخش عظيم كار بر عهده مجلس است.
ايشان خواستار رسيدگي ويژه به مشكلات شهر قم شدند و گفتند: تنها تصويب بودجه كافي نيست بلكه بايد مسئولان با برنامه‌ريزي دقيق مشكلات قم را هرچه سريعتر حل كنند.
آيت الله نوري همداني نيز در ديدار با اعضاي هيئت رئيسه مجلس گفتند: هر كس با قبول هر سمتي عهد و پيمان با ملت مي‌بندد. شما با ميليونها انسان عهد و پيمان بسته‌ايد. هر رأي كه مردم ‌به شما داده‌اند پيماني است از جانب رأي دهنده و رأي گيرنده و حتي خداوند هم با فطرت انسان و پيامبران عهد و پيمان بسته است.
ايشان خطاب به اعضاي هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفتند: شما در برابر ميليونها انسان مسئوليت داريد، ما طلبه‌ها نيز به دليل داشتن سنگر و جايگاهمان با ملت و مردم پيمان داريم.
ايشان با اشاره به وظايف خطير نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفتند: انتظار مردم از شما بسيار زياد است، تمام چشم‌ها به شما دوخته شده است، مردم گرفتاري‌هايي از قبيل گراني، فقر، معيشت و غيره دارند و با ارزان كردن اجناس بايد نشان دهيد كه واقعاً به فكر مردم هستيد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز در ابتداي اين ديدارها گفت: تصور ما اين است كه مجلس هفتم يك فرصت مغتنمي براي اسلام و انقلاب است تا گام بلندتري براي تحقق اهداف انقلاب و منويات امام راحل برداشته شود.
حداد عادل افزود: تلاش نمايندگان اين است كه اگر موانع داخلي مجلس و تصورات ديگران، نسبت به مجلس برطرف شود، با برقراري ارتباط مستمر با مراجع و حوزه‌هاي علميه از راهنمايي و نظرات بزرگان بيشتر استفاده كنيم.
وي ادامه داد: اميدواريم با كمك همه و در رأس آنها مراجع معظم تقليد بتوانيم اسلاميت مجلس را تحكيم كنيم و به مشكلات مردم هم رسيدگي بيشتري نمائيم.
در ادامه اين برنامه، هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي پس از زيارت حرم حضرت معصومه ـ س ـ با حضور در گلزار شهدا با آرمانهاي شهداي انقلاب اسلامي تجديد ميثاق كردند.
بر اساس گزارشهاي رسيده اين هيئت همچنين با‌ آيت الله وحيد خراساني و آيت الله فاضل لنكراني ديدار نمودند.
شايان ذكر است در ادامه اين برنامه، هيئت رئيسه مجلس پس از حضور در نماز جمعه قم بعدازظهر جمعه جلسه‌اي با علما و گروهي از اساتيد حوزه علميه قم خواهند داشت.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸۳