حضرت آیت الله خامنه ای : ایران پدیده دهشتناک تروریسم را با تمام وجود حس کرده است

حضرت آیت الله خامنه ای روز گذشته در دیدار آقای گوچک تنگ نخست وزیر سنگاپور و هیات همراه تاکید کردند: تروریسم پدیده ای زشت و وحشتناک است و جمهوری اسلامی ایران از سالها قبل این پدیده دهشتناک را با تمام وجود حس کرده است، بنابر این مبارزه با تروریسم را ضروری و مهم می داند.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری حوادث تروریستی اوایل دهه 60 و ترور 72 شخصیت برجسته و همچنین ترور رییس جمهور و نخست وزیر ایران تصریح کردند: همان کسانی که عوامل این اقدامات تروریستی بودند، اکنون تحت حمایت کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم می باشند.
ایشان خاطرنشان کردند: آن زمانی که این حوادث تروریستی وحشتناک در ایران اتفاق افتاد، هیچ یک از کشورهای کنونی مدعی مبارزه با تروریسم حتی به روی خود نیاوردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام تروریستی القاعده و طالبان در ترور یازده دیپلمات و خبرنگار ایرانی در افغانستان افزودند: در آن زمان نیز آمریکایی ها و اروپایی هایی که اکنون بدنبال مبارزه با القاعده بعنوان یک گروه تروریستی هستند، هیچ واکنشی نشان ندادند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به حوادث تروریستی عراق و گروگانگیری از ملیت های مختلف خاطر نشان کردند: در خصوص عاملان حوادث تروریستی عراق، ما به شدت به عوامل اسرائیل و آمریکا سوءظن داریم و مسلمان بودن کسانی را که مرتکب گروگانگیری افرادی همچون اتباع فیلپینی و یا قتل آنها همچون تبعه آمریکایی می شوند، باور نداریم.
ايشان با تاکید بر سیاست جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط باکشورهای آسیایی از جمله سنگاپور خاطر نشان کردند: ایران، در شرایط یکسان، روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای آسیایی را بر کشورهای دیگر جهان ترجیح می دهد.
ایشان با اشاره به روابط خوب ایران و سنگاپور و ظرفیت های موجود افزودند: زمینه برای گسترش روابط و همکاری بیش از پیش دو کشور وجود دارد.
در این دیدار که آقای خاتمی رییس جمهورنیز حضور داشت، نخست وزیر سنگاپور با اشاره به موقعیت مهم و ثبات خوب ایران در منطقه خاورمیانه و ظرفیت های موجود برای گسترش روابط بویژه در زمینه اقتصادی گفت: در مذاکرات خود در تهران تلاش داریم تا روابط دو کشور را بیش از پیش گسترش و تحکیم بخشیم.
آقای گوچک تنگ، تروریسم را یکی از تهدیدهای جدی برای جهان دانست و افزود: با توجه به اوضاع کنونی منطقه خاورمیانه و حوادث تروریستی که در عراق روی می دهد، سنگاپور نگران گسترش این گونه حوادث به دیگر نقاط جهان است.
وی خاطر نشان کرد: سنگاپور، مبارزه با تروریسم را موضوعی مهم می داند و تلاش دارد تا همراه کشورهای دیگر جهان، در این زمینه ایفای نقش کند.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ تیر ،۱۳۸۳