آيت الله العظمی نوري همداني: سلاح كشتار جمعي در قاموس اسلام جايي ندارد

آيت الله العظمی ميرزا حسين نوري همداني در ديدار اعضاي ستاد برگزاري شهداي هفتم تير، خطاب به كشورهاي اروپايي و غربي گفتند: اينها بايد بدانند كه ما همچنان بر مواضع خود پايدار و استوار هستيم و هرگز عقب نخواهيم نشست.
اين مرجع تقليد با اشاره به اينكه حكومتها و دولتهاي جهان دست به دست هم عليه ايران و اسلام اقدام مي‌كنند تصريح كردند: در اجلاس سران هشت كشور صنعتي جهان طرح تغيير خاورميانه مطرح و به تصويب رسيد كه براي مبارزه با اسلام است.
آيت الله العظمی نوري همداني با اعلام اينكه ايران بارها گفته است كه به دنبال تجهيز سلاح هسته‌اي نيستيم افزودند: سلاح كشتار جمعي در قاموس اسلام جايي ندارد ولي سه كشور اروپايي كه ماهيتشان در هشت سال دفاع مقدس براي ما روشن شده است پيش‌نويسي را منتشر كرده و فعاليت هسته‌اي ايران را محكوم كردند.
اين مرجع تقليد با هشدار به اقدامات خصمانه دول غربي عليه انقلاب اسلامي ايران تأكيد كردند: اينها بايد بدانند ما همچنان بر مواضع خود پايدار و استوار هستيم و هرگز عقب نخواهيم نشست و افراد مؤمني هستند كه با اسلام پيمان خون بسته‌اند و تعدادي از آنها رفتند و به شهادت رسيدند و عده‌اي هم حضور دارند تا اين انقلاب را به دست صاحب اصلي خود بدهند.
ايشان در بخش ديگري از سخنان خود شهداي هفتم تير از جمله شهيد بهشتي را سيد شهيدان انقلاب معرفي كردند و خاطر نشان ساختند: شهداي هفت تير با خون خود درخت انقلاب را آبياري كرده و مردم ايران را براي مبارزه و مقاومت مستحكم‌تر ساختند.
ايشان كلمات‌ آيت الله شهيد بهشتي در افق آسمان انقلاب را همانند ستاره‌هاي درخشان ارزيابي و اضافه كردند: رفتار اين شهيد بزرگوار بايد درس بزرگي باشد تا در راه تحكيم و برقراري نظام گام برداريم و هر قطره از خون شهيدان پيام دارد و گوش شنوا مي‌خواهد تا آن را بشنود.
آيت الله نوري همداني در پايان با تأكيد بر خواندن وصيت‌نامه حضرت امام ـ ره ـ گفتند: وصيت‌نامه امام راحل يك وصيت شخصي نيست بلكه برنامه‌اي كامل و جامع براي همه انسانهاست.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ خرداد ،۱۳۸۳