آيت الله جوادي آملي: در ايجاد مدينه فاضله تساهل و تسامح را جايز نمي‌دانيم

آيت الله عبد الله جوادي آملي با اعلام اينكه در ايجاد مدينه فاضله تساهل و تسامح جايز نيست ايران را خواستار آن دانسته و آن را غير قابل خريد و فروش عنوان كرد.

استاد حوزه‌ علميه قم در ديدار سردار صلاحي، رئيس سازمان بسيج سازندگي نيروي مقاومت سپاه، سردار شكيب‌مهر فرمانده سپاه منطقه قم و حجت الاسلام فصيحي نماينده ولي‌فقيه در سپاه قم با ايشان اظهار داشت: هدف، راه و صاحب كار ما مشخص است به دليل اينكه خداوند انقلابمان را به پيروزي رساند، دوران دفاع مقدس، سازندگي و تاكنون را به پيش برد در حالي كه ما از همه طرف تحت فشار بوديم و برحسب ظاهر بايد از بين مي‌رفتيم ولي الآن يك سر و گردن از ديگر كشورها بالاتر هستيم، معلوم مي‌شود شخص ديگري غير از ما اين انقلاب را حفظ كرده است.
مفسر قرآن کريم روز فتح خرمشهر را براي ملت ايران حفظ شريعت و شرافت دانست و تصريح كرد: انساني كه متشرع باشد و ره‌توشه او حفظ شريعت باشد موفق است و ما به اين دو امر تكيه مي‌كنيم يكي شرع و يكي شرف و كسي هم كه اهل شريعت نباشد ولي شرف داشته باشد هرگز حاضر نيست يك وجب از اين خاك در اشغال بيگانه باشد و پيروزي خرمشهر در واقع تثبيت شرع و شرف است.
آيت الله جوادي آملي مدينه فاضله را مطلوب كشور ايران دانست و يادآور شد: ما مدينه فاضله را مي‌خواهيم دنبالش هم هستيم و تسامح را هم جايز نمي‌دانيم و عقب‌نشيني هم نمي‌كنيم و اين مسئله براي ما قابل خريد و فروش نيست.
فيلسوف و فقيه معاصر جوانان ايران را فرزندان امام حسين ـ ع ـ عنوان و خاطر نشان كرد: جوانان مملكت ما جوانان پاك و متدين و فرزندان اباعبدالله و اميرالمؤمنين ـ ع ـ هستند، ولي ما بايد درست عمل كنيم تا مردم در اين راه بمانند. ديديد مجلس هفتم نسبت به ششم چقدر فرق كرد؛ چند بسيجي متدين در شهرداري تهران رفتند با عمل خود وضع تهران و مملكت را عوض كردند. وقتي مردم ببينند اين آقا كيسه ندوخته است، در نظرشان تأثير مي‌گذارد.
آيت الله جوادي آملي در ادامه حرام را آبروبر معرفي كرد و با اشاره به بيانات امام علي ـ ع ـ در نهج‌البلاغه افزود: باندبازي سياست‌بازي و جناح‌بازي «وبي» و «مبي» است يعني چراگاههايي كه علفهاي آن و‌َبا‌خيز است و بيماري وَ‌با هم يك بيماري آبروبر است.
اين شاگرد برجسته امام خمينی ادامه داد: ما همه در متن سياست هستيم همان سياستي كه مدرس، امام ـ ره ـ و رهبر معظم انقلاب بيان مي‌كنند، امّا باندبازي، سياست‌كاري، با دين و خون شهدا بازي كردن آدم را مي‌برد در چراگاه «وبي» كه هم كشنده و هم آبروبر است.
استاد حوزه علميه‌ قم خداوند را خونخواه شهيدان معرفي و با بيان اينكه خداوند اجازه نمي‌دهد كسي خون شهدا را به بازي بگيرد تأكيد كرد: در طول اين 25 سال نشان دهيد كسي را در اين لباس و يا لباس ديگر كه يك قدم با خون شهدا بازي كرده و خداوند با او برخورد نكرده باشد اين براي ما اصل است. حال كه اين اصل شد پس از چه نگران هستيم.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۳