آيت‌الله اميني: معتبرترين نهاد براي رسيدگي به صلاحيت داوطلبان، شوراي نگهبان است

آيت‌الله اميني شوراي نگهبان را مهم‌ترين و مورد اعتمادترين نهاد براي رسيدگي به صلاحيت داوطلبان انتخابات مجلس شوراي اسلامي دانست.

آيت‌الله اميني كه در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته قم سخن مي‌گفت، با اشاره به فرا رسيدن ثبت‌نام هفتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: ثبت‌نام براي نمايندگي مجلس موقعيت بسيار حساس و مهمي است؛ زيرا در نظام اسلامي يكي از بزرگ‌ترين اركان، مجلس است و نمي‌توان نسبت به آن بي‌تفاوت بود.
وي ادامه داد: كشور با قوانين مجلس اداره مي‌شود و اگر قوانين مجلس در راستاي تأمين مصالح واقعي مردم و اسلامي باشد، نظام پيش مي‌رود و اگر خلاف شرع باشد و يا ناقص، كشور را دچار مشكل مي‌كند.
نايب رئيس مجلس خبرگان رهبري در بخشي از سخنان خود، افرادي را كه به هر عنوان با اصل ولايت، قانون اساسي و اسلام در گوشه و كنار كشور مخالفت و يا اقدامي در اين خصوص انجام مي‌دهند فاقد صلاحيت براي قرارگرفتن در پست نمايندگي مجلس و قانون‌گذاري عنوان كرد.
وي در ادامه افزود: مهم‌ترين و مورد اعتماد‌ترين نهاد براي احراز صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس، شوراي نگهبان است؛ زيرا آنان شناخته شده و افرادي با تقوا و مورد اعتماد، خدمتگزار امام(ره) و رهبري و با سابقه خوبي هستند.
آيت‌الله اميني از شوراي نگهبان خواست با كمال انصاف، عدالت و طبق قانون و وظايف خود، دور از تنگ‌نظري به صلاحيت نمايندگان رسيدگي كند.

  
نویسنده : محمد سلمان ; ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳۸۳